Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ми стали "незручним" акціонером для тих, хто наживається на держвласності, — "Смарт Холдинг"

Фото: открытые источники

АМКУ скасував своє рішення щодо дозволу компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd придюати акції акціонерного товариства "Харківобленерго".

22 липня компанія Smart Holding опублікувала заяву, де вказала, що ситуація з переглядом Антимонопольним комітетом України свого ж рішення про концентрацію акцій АТ "Харківобленерго", ініційована діючим менеджментом товариства і пов'язаними з ним людьми, щоб зберегти своє корупційне статус-кво в енергокомпанії.

Smart Holding вважає, що стала дуже незручним акціонером для тих, хто наживається на державній власності, маючи на увазі, що контрольний пакет акцій АТ "Харківобленерго" належить державі.

Нагадаємо, АМКУ прийняв рішення скасувати свій дозвіл, наданий компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd на купівлю пакета акцій АТ "Харківобленерго" в розмірі, що дає перевищення 25% голосів у вищому органі управління товариства. Там вважають, що вся інформація, представлена ​​в заяві компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd щодо АТ "Харківобленерго", не може вважатися достовірною, оскільки подана не самою енергокомпанією або її уповноваженим представником.

"З того моменту, як Smart Holding (Cyprus) Ltd стала власником акцій і був проведений детальний аналіз фінансово-господарської діяльності АТ "Харківобленерго", ми постійно публічно звертаємо увагу суспільства і компетентних органів України на велику корупційну складову в роботі товариства", — йдеться в заяві компанії.

Директор з ризиків і безпеки Smart Holding Іван Герасимович, кандидат в члени Наглядової ради АТ "Харківобленерго" відзначив, підприємство — одне з найбільш неприбуткових в галузі.

"Протягом останніх років "Харківобленерго" в порівнянні зі співставними або навіть меншими за розміром активів енергокомпаніями стало одним з найбільш неприбуткових підприємств галузі. Якщо в 2015 році прибуток "Харківобленерго" становив 30-35 мільйонів гривень, то в наступні роки цей показник не перевищував 3-5 мільйонів гривень. Для порівняння: у 2020 році прибуток ДТЕК "Одеські енергомережі" склав 529 мільйонів 500 тисяч гривень, ДТЕК "Дніпровські електромережі" — 346 мільйонів 400 тисяч гривень, "Полтаваобленерго" — 264 мільйони 100 тисяч гривень, а "Миколаївобленерго ", яке в три рази менше "Харківобленерго", аж 286 мільйонів 700 тисяч гривень, тобто в десятки разів більше. Причиною такого вкрай незадовільного фінансового стану АТ "Харківобленерго" напередодні запланованої приватизації є існування численних корупційних схем і відверте розкрадання коштів. Це, зокрема, підтверджується матеріалами більше десятка кримінальних проваджень, які сьогодні розслідуються детективами НАБУ, слідчими ДБР і Національної поліції України", — пояснив Іван Герасимович.

У директора з ризиків і безпеки компанії склалося враження, що для окремих менеджерів енергокомпанії і їхніх керівників це як "останній день Помпеї".

"З’ясовані нами факти і обставини поставили питання про необхідність негайної зміни персонального складу органів управління стратегічно важливого для держави підприємства, проведення всебічного аудиту, припинення корупційних схем і притягнення винних до передбаченої законом відповідальності. Однак усі ці ініціативи наштовхнулись на свідоме перешкоджання з боку керівництва "Харківобленерго". На превеликий жаль, як ми бачимо, усе це відбувається за мовчазної згоди Фонду державного майна, який, як уповноважений представник держави, мав бути перш за все зацікавлений у підвищенні прозорості функціонування і покращенні інвестиційної привабливості цього підприємства напередодні його приватизації. Звертаю увагу, що перегляд рішення комітетом жодним чином не впливає на законність придбання нами акцій АТ "Харківобленерго", а також на реалізацію нами наших прав та обов'язків в якості акціонера позначеного товариства", — розповів Іван Герасимович.

Директор з ризиків і безпеки Smart Holding нагадав, що компанія скликала збори акціонерів АТ "Харківобленерго", на яких, сподіваються, буде нарешті сформовано Наглядову раду, до якої увійдуть незалежні і висококваліфіковані члени.

"Це стане запорукою ефективної діяльності товариства та забезпечить належний контроль за діяльністю менеджменту. Водночас, поважаючи рішення шанованого нами Антимонопольного комітету України, ми в найкоротший термін зробимо усі передбачені законодавством кроки щодо остаточного врегулювання ситуації з придбанням компанією Smart Holding (Cyprus) Ltd пакета акцій АТ "Харківобленерго", — повідомив Іван Герасимович.

У своїй заяві компанія також наполягає на тому, що Smart Holding (Cyprus) Ltd не подавала до АМКУ недостовірну інформацію, що стосується АТ "Харківобленерго" або інших учасників концентрації, оскільки подані до АМКУ дані щодо АТ "Харківобленерго" отримали з належних джерел, в тому числі з джерел, які є публічними офіційними і ключовими для цілей заяви і перевірялися комітетом протягом п'яти місяців в процесі прийняття рішення про надання дозволу на концентрацію.

Більше того, йдеться у заяві, здійснена концентрація жодним чином не призвела до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на відповідних товарних ринках. Жодний негативний вплив на конкуренцію в результаті дій компанії не був визначений та доведений АМКУ.

Smart Holding — одна з найбільших інвестиційних груп України. Інтереси групи зосереджені в ключових для економіки країни галузях. Підприємства групи інвестують в активи гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, сільського господарства, суднобудування, нерухомості і енергетики. Стратегія Smart Holding спрямована на ефективне управління диверсифікованим портфелем інвестицій, щоб збільшити його вартість в довгостроковій перспективі.

Smart Holding (Cyprus) Ltd — топхолдінгова компанія групи, яка створена і діє за законодавством республіки Кіпр. Її бенефіціар — Вадим Новинський.

 

 

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.