Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

17 червня, 2021 - 09:53

"Металіст" замість "Металу": що це означає

Фото: Игорь Терехов
УАФ дала дозвіл новому клубу Ярославського виступати в сезоні 2021/2022 замість "Металу", який заснувала людина Ярославського, Євген Красніков.

"Метал" і "Металіст" — це різні юридичні особи.

16 червня Українська асоціація футболу затвердила перейменування харківського футбольного клубу "Метал" у "Металіст". Про це повідомили на офіційній сторінці ФК "Металіст" із посиланням на відповідний протокол засідання виконкому УАФ.

На засіданні виконавчого комітету Української асоціації футболу були присутні 34 людини з 46. Підтримали перейменування "Металу" всі 34 члени виконкому.

"Розглянувши звернення ТОВ "ФК "Метал" від 04.06.2021, надати клубу дозвіл на перейменування ТОВ "ФК "Метал" м. Харків у зв'язку зі зміною назви у ТОВ "ФК "Металіст" м. Харків", — сказано у протоколі засідання.

металіст
Протокол УАФ

Проте за інформацією Харківського антикорупційного центру, в травні був зареєстрований новий "Металіст", який насправді не є "Металом". ТОВ "ФК "Металіст" (бенефіціар — Олександр Ярославский) зареєстрували по вулиці Клочковській, 67 25 травня 2021 року. Його засновником вказана компанія з Дніпропетровської області "Трейдвей-23", що належить Олександру Ярославському.

При цьому, ТОВ "ФК "Метал" — зовсім інша юридична особа, яку зареєстрували в 2019 році по вулиці Плеханівській, 65. Її засновник — Євген Красніков. 

"Українська асоціація футболу дозволила перейменувати футбольний клуб "Метал" у футбольний клуб "Металіст" у зв'язку зі зміною назви. Однак у реєстрі це — дві різні юридичні особи", — підкреслили у ХАЦі.

Після рішення УАФ про перейменування харківського футбольного клубу секретар Харківської міської ради Ігор Терехов відзначив, що тепер у Харкові все буде добре з футболом, оскільки повернулася легенда.

Харківські вболівальники, дізнавшись про рішення УАФ, обурилися дивному рішенню.

"Ага, ну от, в принципі, і настала ясність у питанні — як же "Метал" стане "Металістом". І чия історія продовжиться. Як бачимо, "Метал" просто перейменували в "Металіст" (а справжній "Металіст" перебуває "в стадії припинення", тобто банкрот), намутивши певним чином — не сумніваюся, що законним чи майже-законним — емблему, а потім і (майже ідентичну?) назву. В общем, ви там собі можете думати, що хочете — а дядя Вова в свої талмуди запише, що той "Металіст", який стартує у 1 лізі сезону-2021/22, це продовження історії ФК "Метал", — написал у себе на сторінці Facebook Володимир Миленко.

Нагадаємо, в Першій лізі нового сезону УПЛ старту харківський клуб "Металіст 1925". 5 червня футбольний клуб "Металіст-1925" виграв матч 29-го туру першої ліги "Кремінь" і достроково вийшов в Українську прем'єр-лігу.

Як писав KHARKIV Today, у червні на сесії облради стадіон "Металіст" передали Харкову. На сесії міськради у квітні прийняли звернення до Харківської обласної державної адміністрації про безкоштовну передачу КП "ОСК  "Металіст".

2 червня комісія з питань спільної власності територіальних громад Харківської обласної ради підтримала винесення проєкту безкоштовної передачі "Металіста" Харкову, але за двох умов  — діяльність нового власника не повинна погіршити стан пам'ятки архітектури, який є одним з об'єктів стадіону; стадіон повинен використовуватися за цільовим призначенням і не може бути приватизований.

29 травня футбольний клуб "Метал" останній раз зіграв під такою назвою, оскільки стартувала процедура його перейменування у "Металіст".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.