Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Медикам Харківської області обіцяють зарплати по 20 000 гривень

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Гроші на зміни заклали до проєкту бюджету на наступний рік.

Лікарі будуть отримувати мінімум 20 тисяч гривень, середній медперсонал — 13,5 тисячі гривень.

У проєкті бюджету на 2022 рік закладено істотне збільшення заробітних плат медикам. 15 вересня пропозицію схвалили на засіданні уряду і передадуть до Верховної Ради. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"На виконання указу Президента України Володимира Зеленського у проєкті бюджету передбачені гроші для встановлення мінімальної заробітної плати для лікарів на рівні 20 тисяч гривень і 13,5 тисячі гривень — для середніх медичних працівників. Плюс 33 мільярди 800 мільйонів гривень (у порівнянні з минулим роком) додаємо у програму медичних гарантій. Саме ці гроші будуть спрямовані на збільшення заробітної плати лікарів і середніх медичних працівників", — написав Віктор Ляшко у своєму Faceboook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні ввели ковід-сертифікати. Як і коли вони будуть працювати

Міністр уточнив, що у проєкті бюджету на 2022 рік передбачили:

  • 2 мільярди 600 мільйонів гривень на закупівлю вакцин для захисту населення проти COVID-19, яка і надалі буде безкоштовною для кожного українця (покриття інших витрат на вакцини планують за рахунок грошей міжнародних фінансових організацій);
  • 3 мільярди 100 мільйонів гривень для централізованої закупівлі обладнання для поліпшення матеріально-технічної бази лікарень, бактеріологічних, генетичних і фізико-хімічних лабораторій;
  • 789 мільйонів 500 тисяч гривень на проведення трансплантацій в Україні;
  • 300 мільйонів гривень на розвиток біокластера, що у 3 рази більше, ніж у цьому році з потенційним розширенням ще на 735 мільйонів гривень.

Нагадаємо, з початку пандемії від коронавірусу в Харківській області померли 50 медиків. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.