Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мало іноземних студентів: у найбільшому виші Харкова розповіли про скорочення викладачів

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
На одного викладача повинно бути 12-13 бакалаврів.

Через коронакризу в університеті ім. В.Н. Каразіна стало менше іноземних студентів. У виші порахували, у яких підрозділах викладачів більше, ніж ставок і запропонували оптимізацію.

В університеті немає дефіциту грошей. Про це повідомив проректор Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Володимир Родченко, передає "Суспільне".

Але у перспективі проблеми з виплатою зарплат можуть бути. Тому напередодні початку нового навчального року на деяких факультетах відбулося скорочення, або, як кажуть у ректораті, оптимізація.

"Загальний річний бюджет університету — це мільярд, а у кращі часи 1,5 мільярда гривень. Більшість цих грошей — це заробітна плата. З року в рік в університеті були перехідні залишки, тому що ми отримували значну частину надходжень від іноземних студентів. Ми перші в Україні за кількістю іноземних студентів. Для них плата набагато вища, тому в університеті завжди були залишки. Але з огляду на коронакризу, у нас зменшилася кількість студентів, які до нас приїжджають. Станом на 1 вересня ця цифра буде дуже істотна, до 40%. Через це у нас проблеми з наповненням бюджету університету. Але це не означає, що в університеті негативний баланс. Він поки позитивний. Тому нам довелося поставити питання про оптимізацію. Я хотів би підкреслити: не скорочення, а оптимізація університету", — пояснив Володимир Родченко.

На одного викладача повинно бути 12-13 бакалаврів. Тільки за такої моделі університет може забезпечувати роботу.

"Ми повинні розробити гнучку модель, яка повинна бути децентралізована і яка дозволяла б кожному підрозділу досить гнучко і ефективно функціонувати. Є постанова Кабінету Міністрів, яка врегулювала співвідношення кількості студентів і викладачів. На одного викладача — 12-13 бакалаврів. Це завжди була проблема університету, і ми завжди намагалися ці речі компенсувати. Одні підрозділи дотувались, інші були донорами. Що ми зробили? Просто порахували для кожного підрозділу (факультету або навчально-наукового інституту) цифру і довели до цих підрозділів інформацію про те, що у них не вистачає певної кількості ставок, є ось такий дисбаланс. Ми запропонували підрозділам знайти вихід з цієї ситуації", — розповів проректор вишу.

1 вересня на роботу не вийшли п'ятеро викладачів університету ім. Каразіна — співробітникам кафедри української мови філологічного факультету не продовжили контракт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три харківських виші потрапили до рейтингу кращих університетів світу

Нагадаємо, в університеті ім. Каразіна намагаються балансувати між бажанням зберегти наукову базу і прагненням заробити. Звільняють викладачів і в об'єднаному біотехнологічному університеті, який увібрав у себе три аграрних ВНЗ і один університет харчування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.