Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Літак йде в небо: як виглядатиме пам'ятник загиблим в авіакатастрофі Ан-26

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Почалися підготовчі роботи з установки пам'ятного знака.

Пам'ятний знак з чотирьох мармурових плит встановлять на спеціальному майданчику.

До річниці авіакатастрофи у Харківській області не встигнуть встановити пам'ятний знак. До кінця вересня поряд з Чугуєвом впорядкують прилеглу територію, а до кінця року на місці загибелі 26 льотчиків і курсантів відкриють пам'ятний знак. Підготовчі роботи вже почалися. Про це повідомили у Чугуївській міськраді.

Увічнити пам'ять екіпажу АН-26 міськраду попросила адміністрація Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. 27 липня це питання розглянули на засіданні профільної міської комісії. Члени комісії підтримали ініціативу авіаторів (офіційно дозвіл на встановлення пам'ятного знака повинні дати депутати на найближчій сесії міськради).

"Зараз підготовчі роботи вже почалися, територія повністю розчищена. Планується, що на місці падіння літака буде побудований майданчик площею близько 200-250 квадратних метрів. На ньому буде встановлено пам'ятний знак з чотирьох мармурових плит: перша як підставка, на другій (у вигляді свічки) викарбувані імена загиблих, третя  — стилізоване зображення АН-26 і четверта  — як символічна хмара, куди йде у свій останній політ літак",  — розповіли у Чугуївському міськраді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові збирають гроші на пам'ятник загиблим у катастрофі Ан-26

Фото: Чугуевский горсовет
Фото: Чугуївська міськрада

Встановити пам'ятний знак планують до кінця року, а до річниці катастрофи буде встановлена тимчасова пам'ятна табличка, де і пройдуть жалобні заходи.

Як писав KHARKIV Today, увечері 25 вересня 2020 року військово-транспортний борт Ан-26Ш упав і загорівся недалеко від Чугуєва. На борту перебували 27 чоловік — курсанти і військовослужбовці Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Вижити вдалося лише одному — В'ячеславу Золочевському. На місці загинули 25 чоловік, ще один — Віталій Вільховий помер у лікарні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.