Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Лікарів обдурили: лікарня у Харківській протестує через доплати за роботу з коронавірусом

Фото: Суспільне Харків
Медики з лікарні у Валках не отримали доплат за квітень і травень, а також зарплату за травень.

Більше 50 чоловік вийшли на протест під будівлю міськради у Валках.

17 червня у Валках протестували медики центральної районної лікарні, які лікують пацієнтів з коронавірусом і вже зводять кінці з кінцями, оскільки виплати затримують. Допомагають хворим з COVID-19 одужати більше половини з 300 співробітників медустанови. Про це KHARKIV Today повідомила медсестра хірургічного відділення лікарні у Валках.

"Нам не платять ковідні гроші за квітень і травень. Саме квітень і травень були дуже напруженими місяцями. Не виплачена за травень зарплата, не дали відпускні тим, хто був у відпустці у травні, не всім виплатили допомогу, хто перехворів на коронавірус. Я хворіла у жовтні-листопаді, нас там 80 чоловік, ми відвозили документи до Харкова, нам уже не видали, сказали, що недостатньо грошей", — розповіла медик.

За словами співробітниці Валківської лікарні, за два тижні до мітингу співробітники лікарні ходили до головлікаря, щоб отримати пояснення, вони здалися медикам дивними.

"Головлікар нам пояснив, що Національна служба здоров'я України за квітень місяць чомусь вирішила, що ми не лікували хворих і розірвала з нами договір. Хоча я не розумію, як так могли подумати, тому що дані передаються щоранку, скільки хворих на COVID -19 у лікарні, а у нас опорна ковідна лікарня. Він каже, що як тільки гроші прийдуть, все віддасть", — пояснила вона.

Медсестра уточнила: лікарня у Валках не потрапила під скорочення госпітальної бази, визначеної для лікування пацієнтів з коронавірусом. З медустановою продовжили договір, зараз там надають допомогу близько 140 хворим на COVID-19. На сьогоднішньому мітингу медикам пообіцяли виплатити заборгованість.

"Головлікар сказав, що йому вранці з НСЗУ зателефонували, сказали, що все сьогодні буде виплачено", — додала співробітниця Валківської лікарні.

Фото: Суспільне Харків
Фото: Суспільне Харків

Якщо з медиками не розрахуються, то вони планують виходити на мітинги знову.

"Будемо збирати акцію протесту, багато нас хотіли прийти підтримати, але люди ж працюють. Будемо боротися далі, виходити вже з офіційними вимогами", — повідомила медсестра.

Нагадаємо, схожа ситуація була у Лозовій. Станом на 1 червня медики Лозівського територіального медичного об'єднання не отримали виплат за квітень, які за цей час вилікували 414 чоловік.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.