Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кремль створює умови для "нападу" на Бєлгородську область — Інститут вивчення війни

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Росіяни розповсюджують інформацію про напад ЗСУ на Бєлгородщину в грудні.

Американські аналітики впевнені, що Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії.

Кремль, схоже, створює інформаційні умови для атаки на Бєлгородську область під чужим прапором. Таким чином Путін і кампанія намагаються повернути підтримку війни в Україні серед своїх співвітчизників. Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

"Кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотезу про те, що українські війська прагнуть вторгнутися в Бєлгородську область, а інші російські джерела зазначали, що російським військам необхідно відновити контроль над Куп'янськом Харківської області, щоб мінімізувати загрозу українського нападу", — розповіли в Інституті вивчення війни.

Зазначимо, 22 листопада у бєлгородських пабліках поширювали інформацію про те, що Збройні сили України начебто підуть на Бєлгородську область 1 грудня.

Заяви про вторгнення давно циркулюють серед мілблогерів, які критикували російське військове командування за те, що воно залишило позиції у Вовчанську. Також блогери активізували заклики щодо повернення Росії звільнених територій у Харківській області, що, на їхню думку, зупинить Україну від проведення штурму на Куп'янському та Вовчанському напрямках.

В Інституті вивченні війни вважають, що заяви Кремля про напад на Бєлгородську область — це абсурд. Після перемоги на півночі Харківщини українська армія продовжує звільняти окуповані населені пункти на заході Луганської області. Мешканців прикордоння Росії все менше підтримують її вторгнення в Україну, що зумовлено мобілізацією та військовими невдачами.

"Російські заяви про неминучий український напад на Бєлгородську область є абсурдними і спрямовані лише на те, щоб налякати громадськість підтримати війну. Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії та не має можливості зробити це в такому масштабі, — пояснили аналітики. — Ці безглузді припущення про фантастичне українське вторгнення до Росії також можуть бути частиною зусиль Кремля визнати та заспокоїти російську провоєнну націоналістичну спільноту".

Як писав KHARKIV Today, губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков оприлюднив кадри, на яких демонструється будівництво укріплень "засічної лінії" неподалік українсько-бєлгородського кордону.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.