Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коригувальник-охоронець отримав вирок за наведення авіабомб на базу "Кракена" у Харкові

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловіка засудили на 5 років.

Охоронець парфумерного магазину допомагав ворогу коригувати повітряні атаки на Сили оборони у Харкові.

У суді прокурори довели, що на початку квітня 2024 року представник російської спецслужби через Telegram запропонував харківʼянину співпрацю. Завдання представника рф полягало у зборі та передачі інформації про базування українських військових у Харкові.

Прибічник "руського миру" погодився на це.

"Для збору розвідданих фігурант обходив територію міста та відслідковував місця базування Сил оборони. Після цього він наносив на Google-мапі геолокації українських військових та надсилав ворогу. Ці дані були необхідні рф для завдання прицільних ракетних ударів та атак БпЛА по особовому складу українських оборонців", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Крім того, чоловік працював охоронцем у магазині парфумерії у Харкові. Він намагався випитувати потрібну інформацію у клієнтів, щоб знайти інші локації розташування ЗСУ.

10 квітня 2024 року правоохоронці затримали ворожого коригувальника за місцем проживання у Харкові. До винесення вироку обвинувачений перебував під вартою, у суді він повністю визнав свою вину.

Київський районний суд м. Харкова визнав винним 36-річного чоловіка за фактом несанкціонованого поширення інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України). Йому призначено покарання у виді пʼяти років позбавлення волі.

Триває строк на апеляційне оскарження.

Як писав KHARKIV Today, харків'янин наводив авібомби на базу підрозділу спецпризначення. Чоловік обходив місцевість та збирав інформацію з відвідувачів торгового центру, у якому працював.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.