Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Контрнаступ у Харківській області ще не досяг кульмінації — Інститут вивчення війни

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Американці дослідники прогнозують подальші успіхи ЗСУ.

Після контрнаступу в Харківській області Збройні сили України просуваються на Луганщину.

Контрнаступ української армії на півночі Харкова ще не досяг кульмінації та просувається на захід Луганської області. Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

"6 вересня українські війська почали маневрову фазу контрнаступу в Харківській області, яка дійшла до Луганської області. Російським військам не вдалося утримати береги річок Оскіл і Сіверський Донець і використати їх як природні рубежі, щоб запобігти проникненню українських військ у вразливі частини окупованої Росією північно-східної України", — зазначили в Інституті вивчення війни.

Дослідники вважають, що українській армії вдасться так само ефективно наступати, як це відбулося на сході Харківської області. Цьому сприятиме придатна для швидкого маневру місцевість на заході Луганщини. Крім того, поки інформації про посилення Росією своєї армії для боїв у Луганській області немає. В Інституті вивчення війни прогнозують успіхи української армії.

"Триваючий контрнаступ України на півночі та півдні, ймовірно, змусить Кремль віддавати пріоритет обороні одного району операцій за рахунок іншого, потенційно збільшуючи ймовірність успіху України в обох", — пояснили в Інституті.

Як писав KHARKIV Today, станом на 4 жовтня українська армія звільнила 483 населених пункти в Харківській області. За тиждень Збройні сили України взяли під контроль ще 29 населених пунктів.

На 5 жовтня в Харківській області під тимчасовою окупацією перебували 77 населених пунктів у чотирьох громадах — Дворічанській, Куп'янській, Курилівській та Петропавлівській (Куп'янський район).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.