Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли у Харкові чекають на новий штам коронавірусу "Омікрон"

Фахівці кажуть, що зараз ми маємо справу з вірусом, який радикально відрізняється від того, що з'явився в Ухані і призвів до пандемії.

За прогнозами епідеміологів, "Омікрон" привезуть в Україну з країн західної Європи, Туреччини і Єгипту.

Наразі у Харківській області найбільш поширений штам коронавірусу "Дельта". Новий штам "Омікрон" очікують у регіоні навесні. На території України нового штаму ще не виявляли. Про це з посиланням на епідеміолога обласного центру контролю та профілактики хвороб Ганну Сухорукову повідомляє "Суспільне Харків".

На базі нашої лабораторії ми визначаємо "Дельту", вона превалює серед наших хворих, поки "Омікрон" потрапить на територію України, він може дуже поширитися, як це було з "Дельтою" — ми очікували і хвиля була. Ми розуміємо, що весняну хвилю буде викликано швидше "Омікроном", який прийде з країн західної Європи, Туреччини, Єгипту, де наші громадяни відпочивають", — каже Ганна Сухорукова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нещепленим вхід заборонений. Куди у Харкові не пустять з понеділка?

Також епідеміолог розповіла, що у регіоні відстежують перебіг епідпроцесу в Європі.

"... отож коли ми бачитимемо, що там почалося зростання захворюваності через "Омікрон", то і ми будемо наступні, до кого він прийде і викличе наступну хвилю", — каже епідеміолог.

Нагадаємо, вперше "Омікрон" виявили у Ботсвані, ПАР та Гонконгу. Новий штам у ВООЗ традиційно навали однією з літер грецького алфавіту. Організація надає грецькі літери штамам послідовно. Після "Лямбди" мав іти "ню" (nu), а потім - "ксі" (xi). У ВООЗ зазначили, що першу літеру пропустили, щоб люди не плутали назву з new (у перекладі з англійської "новий"), а другу — щоб нікого не образити: Xi — поширене прізвище у Китаї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус у Харкові: все частіше хворіють діти

У організації вважають, що практика давати хворобам назви не повинна нікого ображати. За цим принципом влітку 2021 року ВООЗ відмовилася позначати штами коронавірусу назвами країн, де вони були вперше виявлені, і стала для цього використовувати літери грецького алфавіту. Тоді британський штам отримав назву "Альфа", південноафриканський — "Бета", бразильський — "Гамма", індійський — "Дельта".

У зв'язку з розповсюдженням нового штаму COVID-19 "Омікрон" 3 грудня 2021 року на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.