Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли у Борівській громаді з'явиться світло, тепло і зв'язок

Борова. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Роботи з відновлення комунікацій зможуть розпочати після розмінування територій.

Жителів Борівської громади просять поки не повертатися додому, оскільки обстріли тривають.

Станом на 9 жовтня у Борівській громаді Харківської області немає зв'язку та світла, газопостачання у більшості населених пунктів є, воду подають за графіком. Про це повідомив голова Борівської громади Олександр Тертишний у своєму відеозверненні.

Як пояснив Тертишний, електролінії зможуть розпочати ремонтувати після того, як території оглянуть сапери. Вони почнуть роботу на цьому тижні. Строків відновлення електропостачання наразі назвати неможливо. Спочатку електрику повинні подати в інші населені пункти, звідки зможуть заживити Борівську громаду.

"Навіть, якщо це буде зроблено, треба отримати звідкись електроенергію. На днях, і ми дуже чекаємо, що вона вже поступе до міста Ізюм. Також ведуться роботи, щоб ця електроенергія надійшла до селища міського типу Шевченкове. Зараз обласне керівництво вирішує питання, яким чином нам доставляти. Я читаю в соціальних мережах, дехто обурюється. Каже: "Ви говорите, що скоро-скоро. А коли, скажіть, 10, 20, 30 днів?". Я вам не назву дати. Зрозумійте правильно: люди гинуть, сапери гинуть, електрики гинуть відновлюючи систему електропостачання. Треба трішечки часу, щоб це зробити", — сказав Олександр Тертишний.

Щодо газопостачання, то воно є в більшості населених пунктів громади. В інших обіцяють відновити газ найближчим часом. Водопостачання подають за графіком. Сьогодні у Боровій вода подається не дві, а чотири години. Тепломережі у Боровій вціліли, однак для запуску тепла необхідно провести гідравлічні випробування, для чого необхідна електрика.

"По тепломережі наступна ситуація. Вилетіли вікна. Я вважаю, це не дуже критично. Головне, що обладнання ціле. На жаль, нашим працівникам під час окупації не вдалося провести гідравлічні випробування. І без електроенергії цього не можна зробити. Тому будемо вважати, що тепломережа у нас, в Боровій, придатна для роботи. Прийде електроенергія, і будем займатися, щоб запустити її в роботу", — пояснив голова громади.

Жителям Борівської громади видають гуманітарну допомогу та обіцяють видачу пенсій. У сусідніх селах, які звільнили від окупантів, почали виплати у пересувних відділеннях "Укрпошти", у такий спосіб очікують на видачу пенсій і в Борівській громаді найближчими днями. Крім того, будуть одноразові виплати в розмірі 1200 гривень від Червоного Хреста.

Голова Борівської громади просить жителів, що виїхали, поки не повертатися, оскільки небезпека обстрілів залишається. Однак співробітників підприємств критичної інфраструктури, які мають бажання, просить повертатися, аби відновлювати громаду.

"Я особисто спілкувався і вчора на блокпостах, всім, кому треба, і хочуть сильно повернутися в Борову. Особливо я звертаюся до працівників критичної інфраструктури — треба повертатися, працювати і відновлювати. Якщо у вас борівська реєстрація, мені так сказали військові, вони всіх будуть пропускати. Не треба ніяких перепусток, їдьте додому. Але якщо комусь не горить іще, то, будь ласка, зачекайте. Ситуація нестабільна, особливо надзвичайно, я скажу, важка ситуація поки що в нас у таких селах, як Першотравневе, Вишневе, Чернещина, Ізюмське, Дружелюбівка... Там іще йдуть обстріли. Фронт поруч. Тому там небезпечно. Давайте почекаємо ще повертатися в ці населені пункти", — сказав Тертишний.

Як писав KHARKIV Today, 3 жовтня у Борівській селищній раді повідомили про те, що Збройні сили України звільнили Борову і більшу частину Борівської громади. 4 жовтня деокуповані села Богуславка та Борівська Андріївка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.