Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли у ХНУ ім. Каразіна пройде другий тур виборів ректора

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Жоден з чотирьох кандидатів не набрав більше 50% голосів виборців.

Всього проголосувати на виборах ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна прийшов 2141 виборець.

26 травня відбулися вибори ректора вишу, у них мали право брати участь 2490 виборців. На виборчих дільницях проголосував 2141 виборець. Про це повідомили у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.

У виші розповіли, як розподілилися голоси:

  • Руслан Вовк — 153 голоси (6,14%);
  • Ігор Гірка — 710 голосів (28,51%);
  • Тетяна Кагановська — 991 голос (39,79%);
  • Сергій Шульга — 227 голосів (9,11%).

Ще 47 виборців не підтримали жодного з кандидатів (1,88%), 13 бюлетенів визнали недійсними.

"Оскільки жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів виборців, Організаційний комітет з виборів ректора прийняв рішення (протокол № 12 від 26.05.2021) про проведення другого туру виборів 2 червня 2021 року (згідно зі статтею 42 Закону України "Про вищу освіту  , на підставі пункту 50 Методичних рекомендацій про особливості виборчої системи і порядку обрання керівника установи вищої освіти)", — пояснили у ХНУ ім. Каразіна.

Там уточнили, до другого туру виборів вийшли двоє кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів — декан юридичного факультету Тетяна Кагановська і директор навчально-наукового інституту "Фізико-технічний факультет" Ігор Гірка.

"Результати першого туру підкреслюють, що дійсно важливий кожен голос ... Нас чекає другий тур виборів з двох кандидатів-переможців. Вкрай важливо, щоб наш колектив продемонстрував таку ж активність і зацікавленість, взявши участь у голосуванні", — написав Ігор Гірка у Facebook.

За словами Тетяни Кагановської, у всіх виборців різні смаки та інтереси, але вони єдині у своєму прагненні бачити університет успішним і процвітаючим.

"Сподіваюся, що ми завершимо наступної середи всі передвиборчі баталії і перейдемо до насущних справ. Попереду —вступна кампанія, новий навчальний рік, нові виклики та наші відповіді. Спільними зусиллями нам все вдасться", — повідомила декан юридичного факультету в Facebook.

Нагадаємо, 26 травня ректора ХНУ ім. Каразіна обирали п'ять категорій виборців, серед них як викладачі та інші співробітники навчального закладу, так і студенти. Голосували на шести виборчих дільницях з 9 години ранку. Для перемоги у першому турі кандидатові потрібно було набрати 1246 голосів (50% + 1 голос виборців). Оскільки ніхто з кандидатів таку кількість голосів не набрав, ректора оберуть у другому турі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.