Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

07 квітня, 2021 - 11:00

Київські волонтери щодня передають концентратори до Харкова і шукають місця в лікарнях

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Київські волонтери передають кисневі концентратори до Харківської області.

Харків'яни, хворі на коронавірус, щодня звертаються до волонтерів благодійного фонду "Свої" в пошуках концентраторів і вільних місць в лікарнях.

Тільки за останні два дні до Харківської області направили п'ять концентраторів. Про це пише "Суспільне" з посиланням на директора фонду "Свої" Ірину Кошкіну.

"Останні два тижні жодного дня без Харкова у нас немає. Вчора чотирьох чоловік з Харкова я госпіталізувала в ручному режимі в лікарняні установи. Якщо говорити про конкретні випадки, вчора у мене були пацієнти з Харкова, яких не забрали до лікарні з сатурацією 80 . Приїхала "швидка", вони дали пацієнтові подихати киснем, який є в машині "швидкої", надали допомогу лікарськими засобами та залишили пацієнта вдома", — розповіла Кошкіна.

Вона додала: в офіційній статистиці, яку подають до Міністерства охорони здоров'я, зайнятими є всього 53% ліжок для хворих на коронавірус,водночас в реальності пацієнтам відмовляють в госпіталізації. На її думку, Харків за показниками вже відповідає "червоній" зоні, однак місцева влада не вводить локдаун з політичних міркувань — кандидати на пост мера не хочуть втрачати голоси виборців, які будуть незадоволені введенням обмежень.

"Я це пов'язую з тим, що Харків фактично знаходиться в передвиборчому стані. Саме з цим пов'язую, що місто не переводять до "червоної" зони, саме з цим я пов'язую, що офіційно не дається реальна картина вільних і зайнятих госпітальних ліжок", — пояснила Кошкіна.

Відзначимо, благодійний фонд "Свої" зареєстрований в Києві, працює майже сім років.

Як писав KHARKIV Today, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк заявив, що через два дні  Харківська область може опинитися в "червоній" зоні. За показниками регіон відповідав "червоному" рівню епіднебезпеки ще вчора, 6 квітня.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.