Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Хто така Тетяна Кагановська? Що відомо про нового ректора ХНУ ім. Каразіна

Фото: facebook.com/t.kaganovskaya
2 червня Тетяна Кагановська виграла вибори ректора університету.

Першою жінкою-ректором Харківського національного університету стала декан Юридичного факультету.

Тетяна Кагановська, яка незабаром буде призначена на посаду ректора ХНУ ім. Каразіна, працює в університеті 20 років. За освітою вона — правознавець, закінчила Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. Має ступінь доктора юридичних наук.

Тетяні Кагановській 45 років, вона народилася 11 жовтня 1975 року в Мелітополі, у сім'ї службовців Євгенія і Валентини Кушнарьових. У неї є брат-близнюк Андрій. Після народження дітей сім'я перебралася до Харкова, де пройшло дитинство Тетяни.

Наука

У 1997 році Кагановська з відзнакою закінчила Національну юракадемію, вступила до аспірантури на кафедру фінансового права. У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Податкові органи у системі суб'єктів податкових правовідносин", а в наступному році почала викладати правознавство на філософському факультеті, пізніше очолила там же кафедру правознавства.

У 2004 році Тетяна Кагановська була призначена виконувачкою обов'язків декана нового юридичного факультету. Тоді Харківську облдержадміністрацію очолював її батько, Євген Кушнарьов, якого звинувачували у тому, що він нібито пролобіював створення факультету спеціально для своєї дочки. Проте, Кагановська була призначена деканом вже після того, як її батько покинув пост і залишається ним до сьогодні. У травні 2012 року захистила докторську дисертацію за темою "Адміністративно-правові основи кадрового забезпечення державного
управління в Україні ". Заслужений юрист України. Нагороджена орденом Княгині Ольги III ступеня.

венедиктова
Тетяна Кагановська і Ірина Венедіктова. Фото: facebook.com/t.kaganovskaya

Тривалий час Тетяна Кагановська працювала разом з Іриною Венедіктовою, генеральним прокурором України, яка раніше викладала на юридичному факультеті. Вони приятелюють досі, про що свідчать загальні фотографії у соцмережах.

Політика

Нова ректор ХНУ встигла проявити себе і в політиці. У 2005 році увійшла до складу партії свого батька Євгена Кушнарьова "Нова демократія", потім слідом за ним перейшла до Партії регіонів. У 2006 році була від цієї партії обрана до міськради, була депутатом до 2010 року. Тетяна Кагановська була головою постійної комісії міськради з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

Є засновником громадської організації "Фонд Євгена Кушнарьова".

Сім'я

У Тетяни Кагановської є чоловік і троє дітей. Її чоловік Олександр Кагановський — власник компанії "АС Капітал Менеджмент". У сферу його інтересів входить будівельний бізнес, оптова торгівля (супермаркет "Будмен"), мережа кінотеатрів "Кіноленд", діяльність холдингових компаній і нерухомість. До 2018 року володів телеканалом "Р1" та газетою "Вечірній Харків". Є членом Наглядової ради ХНУ ім. Каразіна.

кагановский
Олександр Кагановський. Фото: Facebook.com/Олександр Кагановський

Старша дочка, 20-річна Поліна, вчиться на соціологічному факультеті ХНУ ім. Каразіна. Її брат Павло, який на два роки молодший, вчиться на "Фізико-технічному факультеті". Його декан, Ігор Гірка, був головним суперником Тетяни Кагановської на виборах ректора. Молодший син нового ректора університету Михайло Кагановський вчиться у Фізико-математичному ліцеї №27.

Обіцянки

У своїй предвиборчій програмі Тетяна Кагановська обіцяла:

  • підвищити зарплату допоміжному персоналу ХНУ (асистентам, інженерам, лаборантам і т. д);
  • залучати до викладання фахівців-практиків з організацій, міністерств, підприємств, а також іноземних викладачів;
  • створити Центр післядипломної медичної освіти з інтернатури і ординатури;
  • створити Університетську клініку;
  • створити науковий парк та бізнес-інкубатори при Університеті;
  • залучити 10 тисяч іноземних студентів до 2026 року;
  • швидкісний інтернет у всіх корпусах і гуртожитках.

Повна версія програми.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.