Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківʼянин подарував малінуа Нацгвардії

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Песики вчаться першим командам і опановують навички слухняності.

Щоб отримати перше службове завдання, малюкам доведеться пройти довгий шлях. 

Мешканець Харкова подарував гвардійцям тримісячних цуценят бельгійської вівчарки. Песики народилися в Харкові у розпал бойових дій. Малінуа мають гарний родовід: їхні батьки — професійні робочі собаки. Коли господар цуценят Роман дізнався, що матиме "поповнення", то відразу вирішив — малюки стануть бійцями Національної гвардії України. Про це повідомили у Східному оперативному територіальному обʼєднанні Нацгвардії. 

"У кінологів дуже тісне середовище, де всі один про одного знають. Ми обираємо собак за їхніми професійними здібностями та робочими якостями. Генетично мої собаки — професійні робочі вівчарки, що мають схильність до штурмової, захисної та пошукової служби. Старші собаки беруть участь у пошуково-рятувальних операціях і відшукують людей. Тому цуценят я подарував Нацгвардії, аби вони виросли й стали повноцінними бійцями, що зможуть себе проявити та допомагати людям", — розповів Роман.

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ

Зараз цуценята навчаються перших команд і опановують навички слухняності. Вихованням деяких із них займається волонтерка Ірина Константинова. Вона захоплюється кінологією 13 років та входить до Кінологічного союзу України. Жінка була вимушена евакуюватися з Харкова, адже живе на Салтівці. Зараз кінологиня мешкає у центральній частині Харківщини та радо згодилася допомогти нацгвардійцям.

"Мої учні — дівчата бельгійки Боніта та Бібі. Вони ще маленькі, але дуже здібні учениці. Просто уявіть собі трирічну дитину, яка вміє читає вірші. Так і ці цуценята для свого віку вже мають витримку і виконують декілька команд. Це виключно завдяки їхньому таланту та генетиці. Гарна генетика — це здоровий організм та здорова психіка. Я вчу їх любити людей, бути соціалізованими та щоб вони з радістю йшли на контакт", — поділилася Ірина Константинова.

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Харкові з палаючого ресторану врятували кошеня

Цуценята стануть у стрій, коли їм виповниться шість місяців і після цього розпочнуть спеціальну підготовку. Своє перше службове завдання собаки розпочнуть після отримання сертифіката про відповідну підготовку.

Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ
Фото: Facebook/Східне ОТО НГУ

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.