Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'янин допомагав ухилянтам отримати закордонні паспорти

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловік запевняв, що має знайомих у Міграційній службі.

У Харкові затримали 37-річного чоловіка, який за гроші допомагав ухилянтам швидко оформити закордонний паспорт. 

Слідчі встановили, заробити на чоловіках призовного віку вирішив безробітний. Він запевняв, що зараз украй складно оформити закордонний паспорт, оскільки діють обмеження щодо виїзду чоловіків від 18 до 60 років за кордон, та пропонував скористатися його послугою. За оформлення брав майже 13 000 гривень. Затримали чоловіка наприкінці березня, під час отримання грошей.

"Ділок запевняв "клієнтів", що має "знайомства" в територіальному підрозділі Державної міграційної служби, і для нього "посприяти" не буде проблемою. Вартувала така "послуга" для чоловіків 12 800 гривень. 29 березня 2024 року правоохоронці затримали фігуранта в порядку ст. 208 КПК України під час одержання обумовленої суми від "клієнта", — повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Чоловікові оголосили підозру за ч. 3 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи, вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди) Кримінального кодексу України.

Слідчі встановлюють усі епізоди злочинної роботи чоловіка та суму грошей, яку він встиг отримати. Його взяли під варту.

Як писав KHARKIV Today, харків'янка за гроші допомагала ухилянтам отримати фейкові документи. 43-річна жінка за хабарі організувала оформлення військовозобов'язаним документів із медустанов Харківщини про інвалідність.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.