Харків'янка потрапила на сторінки глянцевого журналу
Анастасія Мазуркова стала однією з п’яти героїнь спецпроекту "Вітер змін" журналу Vogue Ukraine.
Усі героїні, про яких пише Vogue, опановують професії, які донедавна вважалися чоловічими і тому недоступними — і власним прикладом показують, як долати гендерні стереотипи.
Так, Олеся Голуб працює в доменному цеху на металургійному комбінаті, Тетяна Мордач стала водолазкою-саперкою, Леся Ганжа — операторкою дронів, Вікторія Петрущак, яка займалась художнім ткацтвом, навчилася збирати дрони, спеціалістка з транспортних технологій Оксана Петловнюк стала трактористкою.
Харків'янка Анастасія Мазуркова — перша в Україні машиністка метрополітену. Анастасія закінчила Харківський політех, у 2020-му пішла працювати в метро: стежила, щоб пасажири не лишались у вагонах та подавала сигнали потягам на станції "Салтівська" – кінцевій зупинці, розташованій поруч із найбільш обстрілюваним районом міста, Північною Салтівкою.
"На початку повномасштабного вторгнення російські війська підійшли впритул до Харкова. 25 лютого Мазуркова вийшла на роботу – метро вже зупинилося. Її станція перетворилась на укриття для 2,5 тисячі людей. Працівники метрополітену на ходу опановували нові навички: розміщували харківʼян на станції, а коли місця не вистачало – в потягах у тунелі; розвантажували гуманітарну допомогу та їжу; допомагали пройти підземкою до залізничного вокзалу тим, хто хотів евакуюватися з міста. Анастасія вирішила залишитися в Харкові: "В ті дні робота давала сенс. Була думка: якщо ми всі поїдемо, то хто буде тут працювати?" Сьогодні згадує людей та маленькі дива, що траплялися на станції: волонтера-японця, який допомагав мити туалети. Діда з гітарою, що підбадьорював харків’ян в укритті піснями. А ще – натовпи журналістів, які, фільмуючи наслідки чергового обстрілу міста, навідувались у метро", — пише Vogue.
Анастасія дізналась про набір жінок на курси машиністів, склала іспити і почала управління потягом. Каже, що в переважно чоловічому колективі не стикалася з сексизмом.