Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'янин хоче стати суддею Європейського суду з прав людини

Фото: Аркадий Бущенко / Facebook
Аркадій Бущенко подав документи кандидата на посаду судді в ЄСПЛ.

Україна повинна надати трьох кандидатів на посаду судді в Європейський суд з прав людини. Слово — за Парламентською асамблеєю Ради Європи.

Для участі в конкурсі з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України подали документи 15 осіб. Серед них — харків'янин Аркадій Бущенко. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на документ в Офісі президента.

Відзначимо, Аркадій Бущенко — суддя Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду. З 2003 по 2012 роки працював у Харківській правозахисній групі. У Бущенка є авторське право на посібники, зокрема видані в харківських видавництвах ( "Тактика захисту права на свободу в рамках кримінального процесу", "Тактика запобігання катуванням та представництво жертв тортур в суді" та інші).

Крім Бущенка, документи подали народний депутат від партії "Слуга народу", віцепрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи від України Олександр Мережко, колишня уповноважена з прав людини, ексурядова уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська, відомі правозахисники Микола Гнатовський і Сергій Заєць.

Відібраних на рівні держави трьох кандидатів буде розглядати Парламентська асамблея Ради Європи. Кандидати ще можуть подати документи на участь у відборі.

Нагадаємо, влітку 2019 року Президент України Володимир Зеленський оголосив конкурс з відбору кандидатів на посаду судді в Європейський суд з прав людини. Тоді ж комісія від України визначилася з трьома кандидатами — Олена Бойченко, Микола Гнатовський і Павло Пушкар, але список так і не передали в Страсбург.

Сьогодні в складі Європейського суду з прав людини перебувають 47 суддів (по одному від кожного члена Ради Європи). У квітні 2019 року термін повноважень судді від України Ганни Юдківської закінчився, тому виникла необхідність обрати нового суддю. Але Юдківська продовжує працювати в ЄСПЛ до обрання нового судді.

Як писав KHARKIV Today, Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить декларацію судді Аркадія Бущенка. Всього НАПК почало перевірку 177 декларацій. Підставою для перевірки декларацій стали висока посада суб'єкта декларування або посада, пов'язана з високим рівнем корупційних ризиків, а також інформація від громадян, журналістів та інших джерел про можливе недостовірне декларування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.