Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'ян запрошують на День народження Сковороди

Ілюстративне фото: Укрінформ
У День народження Сковороди презентують книгу, проведуть лекції та концерт.

Для участі у заходах потрібна реєстрація.

У суботу 3 грудня у Харкові до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди презентують книгу, прочитають лекції та проведуть концерт. Про це повідомили у Харківському літературному музеї.

Зокрема, о 15:00 відбудеться презентація книги "Дорогами Сковороди". Презентуватимуть книгу історик, краєзнавець, дослідник історії Слобожанщини, автор краєзнавчих праць Андрій Парамонов та літературознавиця, провідна наукова співробітниця Харківського літературного музею Ольга Бондар.

"Автори книги, дослідники слобожанської старовини та шанувальники мандрівок доклали всіх зусиль, аби уникнути переказування міфів, не підтверджених архівними документами, і побачити на власні очі місця, згадані у листуванні філософа чи в біографії Сковороди пера його учня Михайла Ковалинського. Такі зусилля винагороджуються відтворенням широкої палітри життя регіону другої половини XVIII cт., відкриттям біографічних подробиць, особливим відчуттям часу і простору…", — сказано у передмові книги.

О 16:30 гостям заходу прочитають лекцію "Ідея самовладання у філософії Сковороди" філософа, доктора філософських наук Тараса Лютого.

"У творах Григорія Сковороди ідея самовладання проявляється через ідею спорідненої праці. Сковорода вчить, що кожна людина повинна розпізнати здатності, які вона отримує від Бога. Вчення про самовладання перегукується з ідеями стоїків про те, що мудрець має знайти і розвинути в собі найкращі здібності", — зазначили у Літмузеї.

О 18:00 відбудеться лекція "Сім байок про музичну історію Харкова від Сковороди до Жадана", потім —  концерт "Сковорода – Джаз".

Лекцію-презентацію прочитає докторка мистецтвознавства, професорка Юлія Ніколаєвська. Як розповіли у Літмузеї, на лекції гості зможуть прослідкувати, як найвідоміші твори Сковороди проклали шлях розвитку музичної культури Слобожанщини. Говоритимуть, зокрема, про "Херувимську", "Всякому городу нрав і права", пісні "Ой ти птичко, желтобоко...", "Ах ушли мои літа".

Під час концерту відвідувачі почують спів артистки фольклорного гурту "Муравський шлях", методистка Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Катерини Курдіновської.

На концерті також глядачі почують гру піаніста, джазового імпровізатора та композитора Сергія Давидова.

"У концерті "Сковорода – Джаз" прозвучать зразки старовинного пісенного фольклору Харківщини, а саме календарно-обрядові, козацькі, чумацькі пісні, що були записані етнографами та фольклористами в експедиціях Слобожанщиною у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття", — розповіли у Літмузеї.

Для участі у заходах необхідно зареєструватися. Зробити це можна за посиланням тут. Адресу проведення заходів надішлють у листі-підтвердженні реєстрації. У Літмузеї зазначили, що у програмі можливі зміни.

Як писав KHARKIV Today, на початку листопада скульптуру Григорія Сковороди, уцілілу після обстрілу Росією, планували відвезти до Києва. Вона стане експонатом на виставці "Світ Сковороди", яку хочуть провести 3 грудня до 300-річчя від дня народження філософа.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.