Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'ян насварили за лінь вакцинуватися проти коронавірусу

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
У неділю за вакциною прийшли всього 2500 жителів.

У будні дні щеплюються 9 000 чоловік, у вихідні — значно менше.

Протягом минулої доби вакцину проти коронавірусу отримали майже 2490 жителів Харкова, що у три рази менше, ніж днем ​​раніше. Про це повідомила заступниця харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

"Півтора мільйона людей з переселенцями (жителів Харкова — ред.). 450 000 вже провакциновані першою дозою. Офіційно 136 875 — перехворіли, мають імунітет. Додати тих, хто перехворів і нам про це не сказав, — це стільки ж. Якщо це все скласти, десь половина має імунітет. Якщо кожен день буде 8 або 9 тисяч вакцин, то це 10-20 днів [буде сформований колективний імунітет — ред.], а якщо так, як вчора, будемо тліти. Природа ще якийсь штам придумає для тих, хто не вакцинований", — підкреслила Горбунова-Рубан.

Як зазначила заступниця харківського міського голови, від жителів Харкова надходять скарги на черги у центрах вакцинації у будні дні, проте приходити у вихідні вони відмовляються, центри пустують.

"У мене немає слів! Протягом минулої доби (вихідний) провакциновано 2490 чоловік. Водночас у суботу провакциновано 8424. Що робиться? Ми виводимо бригади, вони працюють всюди. Що таке? Люди вважають, що у них вихідний, а медпрацівники можуть сидіти і чекати їх. Прийдуть у понеділок — черга. Таке відчуття, що це зовсім нікого не цікавить", — сказала Горбунова-Рубан.

Віцемер закликала жителів Харкова відповідально ставитися до свого здоров'я та здоров'я оточуючих, при симптомах хвороби залишатися вдома, у транспорті та громадських місцях носити маску і дотримуватися соціальної дистанції. Поки вводити у Харкові додаткові карантинні обмеження не планують, однак все залежатиме від виконання протиепідемічних заходів.

"Потім будете ображатися, що обмеження зробили, як у Львові. Мені вже телефонували щодо  Львова. Так робіть так, щоб вас ніхто не чіпав. Одягніть масочку, і не один до одного обличчям. Хто завгодно винен — лікарі, хто завгодно, тільки не самі люди. Потрібно виконувати протиепідемічні заходи і йти вакцинуватися. Сяду вже петицію напишу, чи що?", — зазначила Горбунова-Рубан.

Як писав KHARKIV Today, на 25 жовтня у Харківській області підтверджено 197 116 випадків коронавірусу, за добу — 1687 (перше місце в Україні). Всього померло 4542 людини, зокрема 34 упродовж  доби.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.