Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський захисник отримав нагородний пістолет від міністра оборони України

Олексій Дмитренко. Фото: ХНУ ім. Каразіна
Нагороду вручили Олексію Дмитренку.

Олексій Дмитренко отримав відзнаку міністра оборони України "Вогнепальна зброя".

Йому вручили пістолет Beretta M9. Про це повідомили у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна, випускником якого є Олексій.

Олексій Дмитренко навчався на кафедрі матеріалів реакторобудування навчально-наукового інституту "Фізико-технічний факультет" 2002 року, до повномасштабної війни працював молодшим науковим співробітником національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут".

За інформацією ХНУ ім. Каразіна, Олексій Дмитренко долучився до Збройних сил України у перший день війни. Служить капітаном стрілецької роти 209-го окремого батальйону територіальної оборони 113-ї окремої бригади територіальної оборони. Захищав різні населені пункти України, зокрема Харків.

"За 13 місяців війни він брав участь у бойових діях на різних ділянках східного фронту — переважно на лінії зіткнення. У перші дні війни — на північних межах Харкова, потім — неподалік Старого Салтова (біля села Рубіжне), далі — поблизу Сватового, на Бахмутському напрямку (Курдюмівка – Озарянівка) і на Лиманському напрямку (поблизу Кремінної). А зараз він знову боронить Харківщину", — розповіли в університеті.

Зазначимо, Beretta M9 є легким пістолетом, який розробила італійська компанія. На озброєння пістолет узяли у 1985 році. Цю модель пістолета розробили для Збройних сил США. Надходити на озброєння Збройних сил України такі пістолети почали у 2022 році.

У наказі Міністерства оборони України "Про затвердження положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України "Вогнепальна зброя" і "Холодна зброя" сказано, що відзнакою "Вогнепальна зброя" вважається пістолет, револьвер та мисливська вогнепальна зброя, відзнакою "Холодна зброя" — шабля, палаш та кортик.

Олексій Дмитренко. Фото: ХНУ ім. Каразіна
Олексій Дмитренко. Фото: ХНУ ім. Каразіна

Як писав KHARKIV Today, 7 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про нагородження судді Верховного суду України Олександра Мамалуя орденом "За мужність"  І ступеня. Тепер Олександр Мамалуй має ордени "За мужність усіх трьох ступенів".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.