Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський юрист пропонує запровадити кримінальну відповідальність за російське громадянство у посадових осіб

Запровадити таку відповідальність може Верховна Рада.

Відповідний законопроєкт просять подати до ВР народних депутатів.

Депутат Харківської міської ради юрист Ігор Черняк пропонує запровадити кримінальну відповідальність за наявність російського громадянства в осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

"Пропоную доповнити Кримінальний кодекс України статтею 111-1 такого змісту: набуття та збереження громадянства держави-агресора особою, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років. Тільки "криміналізація" перебування на посадах осіб з громадянством Росії сьогодні може захистити нашу національну безпеку", — написав Ігор Черняк на своїй сторінці у Facebook.

Юрист наголосив: особи, які є громадянами Росії і водночас перебувають на публічній службі в органах влади чи місцевого самоврядування України, загрожують Україні. На приклад наводить заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російське консульство у Харкові пішло на вихідний. До нього принесли прощальний букет

Як писав KHARKIV Today, у середині лютого народний депутат від ЄС Ірина Фріз опублікувала  документи про російське громадянство у заступника голови Харківської облради Богдана Мальованого. Сам Мальований заявив, що вперше чує про своє подвійне громадянство.

Богдан Мальований залишається заступником голови Харківської облради, він не відсторонений. СБУ перевірить наявність у Мальованого другого громадянства

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.