Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський виш заплатить за ремонт аудиторій і лабораторій п'ять мільйонів гривень

Ремонт проводитимуть у "ХАІ".

Вартість угоди щодо ремонту склала 5 809 095 гривень.

13 листопада Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" підписав договір на проведення капітального ремонту навчальних аудиторій та лабораторії кафедри автомобілів і транспортної інфраструктури №197. Приміщення знаходяться у корпусі навчально-експериментальної майстерні по вулиці Чкалова, 17 (це Київський район Харкова, який сильно обстрілювали російські війська навесні 2022 року). Усі роботи мають провести до 20 грудня 2024 року. Відповідний тендер опублікований на сайті публічних закупівель ProZorro.

"Варто зазначити, що угоду підписали без проведення торгів, — розповіли у Харківському антикорупційному центрі. — При цьому, ціни на деякі матеріали у кошторисі завищені удвічі, а то й більше".

Зокрема, екссперти виявили завищення цін на закупівлі стінового гіпсокартону товщиною 12,5 міліметра. За нього планують сплатити 382,7 гривні за квадратний метр або 1148,1 гривні за лист. Проте в "Епіцентрі" такий можна придбати по 435 гривень за лист. Ціни за квадратний метр там удвічі менші.

За ґрунтовку СТ-17 віддадуть 123,5 гривні за кілограм. На сайті виробника ціна є утричі меншою. Дюбелі TDN 6х40 куплятимуть по 19 гривень (штука). У будмаркетах Харкова такі пропонують за ціною у десять разів меншою.

Квадратний метр лінолеуму коштуватиме 1000 гривень, що удвічі дорожче за ринкові ціни. Силікатна цегла М-150 обійдеться майже у 20 гривень, це також удвічі дорожче.

"Аналогічних прикладів із переплатами у кошторисі безліч. Керівником підприємства "Промтехснаб" є Марія Корякіна, договір від університету підписав в. о. ректора Олексій Литвинов", — зазначили у ХАЦі.

Як писав KHARKIV Today, у вересні 2023 року директор департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації Олексій Литвинов став виконуючим обов'язки ректора Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". За один місяць у "ХАІ" двічі змінили очільника.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.