Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський комерсант згенерував схему вивозу з України запчастин до бойових літаків

У чотирьох містах затримали людей, які планували вивезти через треті країни запчастини до Міг-29.

СБУ затримала чоловіків, які хотіли вивезти з України обладнання для винищувачів МіГ-29.

Міжнародний канал нелегального вивезення організував підприємець із Харкова, він залучив "помічників" в Києві, Одесі та Запоріжжі. Зловмисники намагались незаконно продати азійським замовникам партію запчастин до авіадвигунів на майже 2,5 млн грн. Раніше комплектуючі були викрадені з "Мотор Січ", вважають слідчі. 

"Для переправлення продукції зарубіжним клієнтам ділки планували вивезти її за межі України з приховуванням від митного контролю. Крім того, у такий спосіб зловмисники хотіли вивезти з України радіолокаційний блок для винищувачів МіГ-29, який використовується для розпізнавання літаків у режимі "свій-чужий" системою ППО", - повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

1
До схеми вивозу комплектуючих причетні жителі чотирьох регіонів.

Організатором схеми шукав зарубіжних клієнтів через рекламні оголошення на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Усіх підозрюваних, зокрема і чоловіка, який мав переправити авіапродукцію до однієї з країн Східної Азії через невизнане Придністров’я з Одеської області, затримали.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів вилучено велику кількість агрегатів до авіаційної техніки українського виробництва, підготовлених до відправки за кордон.

Трьом затриманим повідомили про підозру за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.