Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський біолог, який відправив мінілабораторію в космос, став учителем року

Андрій Самойлов. Фото: Харківська міськрада
Андрія Самойлова визнали найкращим учителем 2022 року.

Учитель біології Харківської гімназії №47 Андрій Самойлов виграв всеукраїнський конкурс "Учитель року-2022".

У лютому, ще до війни, він став переможцем міського конкурсу. Потім представляв Харків на Всеукраїнському конкурсі. Про це повідомили у Харківській міській раді з посиланням на департамент освіти.

"Андрій Михайлович – відмінник освіти України, молодий талановитий педагог з інноваційним мисленням, викладає в гімназії 12 років, а до цього працював у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна. Високий рівень фахових знань та професійна компетентність учителя стали запорукою успішності його учнів", — розповіли у департаменті.

За інформацією департаменту освіти, учні Андрія Самойлова показують високі результати у навчанні. Минулого року усі 15 його вихованців, які складали іспит із біології на ЗНО, набрали не менше 180 балів. Четверо випускників показали 200-бальний результат.

Учні Самойлова неодноразово ставали переможцями всеукраїнської олімпіади з біології та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Вісім років тому одна з його учениць стала бронзовою призеркою Міжнародної олімпіади з біології.

Нагадаємо, наразі Андрій Самойлов разом з учнями Харківської гімназії №47 перебуває у США. У космос полетів космічний корабель SpaceX Dragon із двома шкільними експериментами українських учнів. Один належить учням Харківської гімназії №47, інший — Рішельєвського ліцею Одеси. Експериментами є мінілабораторії.

Школярі стали фіналістами програми шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program).

Проєкт харків'ян знаходився у класі, коли у гімназію влучила російська ракета. Андрій Самойлов забрав мінілабораторію зі зруйнованого класу, й учні змогли доробити її.

учитель
Андрій Самойлов. Фото: Харківська міськрада

Як писав KHARKIV Today, ще у вересні заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко пообіцяв, що Харківську гімназію №47 внесуть у список перших на відбудову. Він зазначив, що такі об'єкти, як 47-ма гімназія, будуть відновлювати після війни. 

До війни у Харківській гімназії №47 навчалися 680 дітей. Гімназія вважається однією з найкращих шкіл України. У ній поглиблено вивчають хімію та біологію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.