Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківським вишам компенсують витрати на проживання переселенців у гуртожитках

Фото: Харківська міська рада
На це можуть розраховувати виші I-IV рівнів акредитації.

Компенсація за проживання у гуртожитках людей складе 50%.

10 серпня на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення про перерахування компенсації вишам Харкова, у гуртожитках яких проживають переселенці або ті, хто втратив через війну житло.

"Мова йде про громадян, які тимчасово розміщені у гуртожитках закладів вищої освіти I-IV рівня акредитації на території міста. Згідно з рішенням, вишам перерахують компенсацію у розмірі 50% плати за проживання людей, які втратили житло", — сказано у повідомленні.

Зазначимо, для введення такої компенсації на сесії внесли відповідні зміни до програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2021-2025 роки.

У рішенні вказано, що для отримання компенсації закладам вищої освіти I-IV рівня акредитації необхідно надавати щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, до управління з соціальних питань департаменту соціальної політики Харківської міської ради розрахунки компенсації плати за проживання в гуртожитках громадян, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання через війну, а також переселенців. Ці розрахунки повинні бути узгоджені з адміністрацією відповідного району Харківської міської ради.

Виплачувати таку компенсацію будуть за кошти бюджету Харківської міської ради. Для цього необхідно у розрахунку вказати відповідні банківські реквізити.

Як зазначають у положенні, персональну відповідальність за достовірність і законність сум нарахувань компенсацій несуть керівник та головний бухгалтер закладу вищої освіти.

9 серпня Харківська міська рада повідомляла про понад 150 000 мешканців Харкова, які втратили через війну житло.

"У кожному з дев'яти районів є по кілька гуртожитків, у яких живуть переселенці та харків'яни, які втратили житло. Також є гуртожитки, які поки що не задіяні, але їх також потрібно підготувати до зими — обладнати для проживання, зробити косметичний ремонт", — пояснював мер Харкова Ігор Терехов.

Як писав KHARKIV Today, зараз у харківських гуртожитках живуть, зокрема, люди з найбільш постраждалих районів міста. По завершенню бойових дій люди, чиє житло вціліло, повернуться додому, а в гуртожитках розмістять людей, які залишилися без квартир.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.