Харківського екснардепа-зрадника засудили до 12 років тюрми
Дмитро Святаш не віддав банку кредит, підробив документи, переоформив майно на підконтрольні собі фірми та закликав співпрацювати з окупантами. Росія планували зробити його гауляйтером Харківщини у випадку захоплення області.
Суд виніс вирок харківському народному депутату IV–VIII скликань Дмитру Святашу. Його визнали винним у закликах до зміни меж території України, легалізації майна та шахрайстві на 2,2 мільярда гривень і призначили покарання у вигляді 12 років тюрми.
У чому обвинувачували Святаша:
- фінансування дій для зміни меж території або держкордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією;
- виготовлення та поширення матеріалів, у яких виправдовується російська агресія та окупація України;
- шахрайство у великих розмірах;
- організація підробки документів або печаток та їхній збут чи використання;
- використання свідомо підробленого документа групою людей за попередньою змовою.
Справу розглядали без обвинуваченого, його захисник був присутній. Слідство встановило, що Святаш із 2019 року знаходиться на території Росії. У 2022 році на своїй Facebook-сторінці поширив дописи, де заперечувалася збройна агресія Росії проти України, підтримувалася окупація та були заклики до жителів окупованих територій переходити на бік окупантів і співпрацювати з російськими банками.
Окрім того, встановлено, що із 2008 по 2014 роки Святаш як бенефіціар групи підприємств у сфері продажу машин із Росії не повернув банку кредит у розмірі понад 50 мільйонів доларів. Під заставу він віддав близько 200 об'єктів нерухомості та корпоративні права. Коли потрібно було повертати гроші, підробив документи та оформив майно на підконтрольні йому фірми.
"Після настання терміну повернення коштів використав завідомо підроблені документи та переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва, звільнивши у такий спосіб це майно з під обтяжень. Внаслідок цього компанії, яка викупила борги банку, було завдано шкоду на суму 2,2 млрд грн", — повідомили в Офісі генерального прокурора України.
Винним Святаша визнали за ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27 і ч. 3, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 (публічні заклики з метою змін меж території України, виправдування, визнання правомірною збройної агресії Росії проти України, шахрайське заволодіння коштами та майном банку, використання підроблених документів, легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Як писав KHARKIV Today, у квітні 2022 року заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм написав у соцмережах, що у Кремлі готували кандидатуру майбутнього гауляйтера Харкова, яким мав би стати Дмитро Святаш, колишній депутат-регіонал та довірена особа Віктора Януковича у 2004 році. Він мав дочекатися окупації Харкова, а потім з'явитись у місті.
У серпні того ж року прокуратура передала Агентству з розшуку та менеджменту активів майно та активи Святаша на суму понад 600 мільйонів гривень. За його вказівкою було незаконно відчужено понад 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права трьох товариств, що перебували в заставі банку, аби надалі легалізувати.
Окрім того, слідчі встановили, що Дмитро Святаш отримував розвідувальну інформацію через "партійні" зв'язки на Харківщині та передавав її окупантам. Тут на нього працювали кілька завербованих інформаторів, які здавали позиції ЗСУ. У середині серпня 2023 року обвинувальний акт по цій справі Святаша передали до суду.