Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські виші рахують вакцинованих проти коронавірусу викладачів

Фото: KHARKIV Today
Таку інформацію за місяць до початку навчального року запросило Міністерство освіти і науки.

Харківські виші отримали листи з профільного міністерства з проханням повідомити, скільки викладачів і технічного складу вже вакциновано. Припису про обов'язкову вакцинацію проти COVID-19 не було.

Наприкінці липня харківські виші отримали листи від МОН з проханням порахувати вакцинованих співробітників. Деякі виші вже відповіли, деякі тільки готуються відправити цифри.

У Національному юридичному університеті кажуть, що вимоги про обов'язкову вакцинацію не ставлять, але з квітня багато викладачів вже вакциновані. Лист, який був у соціальних мережах на цю тему, називають фейком.

"Хтось нас не любить і десь розміщує фейки. По-перше, там немає згадки про те, що це наш університет. Той документ ніякого відношення до нас не має. У нас такої інформації не поширювалося, не зобов'язували когось вакцинуватися у примусовому порядку. Від міністерства ніяких офіційних листів про те, що потрібно вакцинуватися, і ті, хто вакцинуються на 80%, будуть працювати під час карантину, якщо він буде, у нас немає. Це були публічні заяви через ЗМІ. Будуть документи — будемо приймати якісь рішення. На сьогоднішній момент ця інформація не відповідає дійсності", — повідомили KHARKIV Today у пресслужбі НЮУ.

Водночас з квітня у виші постійно повідомляють, якою вакциною можна зробити щеплення у студентській поліклініці.

"Так, ми отримали листа від міністерства, в якому йдеться про необхідність визначення кількості викладачів, які пройшли подвійну вакцинацію і отримали сертифікати про вакцинацію. Міністерство просить університет визначити кількість викладачів, науково-педагогічного складу, які пройшли вакцинацію і отримали сертифікат. Порахувати. Ми нікого не примушуємо. Це просто інформується у такому контексті: "Шановні викладачі, ви можете пройти безкоштовну вакцинацію Pfizer або Moderna у 20-й поліклініці. Зверніться до свого терапевта". 20-а студентська каже, наприклад, що з 10:00 до 14:00 у вівторок. Ми інформуємо, що в цей день виключно наші викладачі вакцинуються з такого-то по такий-то час", — говорить прессекретар.

Виш повинен надати інформацію до МОН найближчим часом.

У найбільшому харківському університеті вже порахували кількість викладачів з двома дозами вакцини проти коронавірусу і відправили листа до МОН.

"Понад 500 чоловік з викладацького складу вже вакцинували. Процес вакцинації йде, постійно формуються і подаються списки", — повідомили у пресслужбі Харківського національного університету ім. Каразіна.

Нагадаємо, 28 липня стало відомо про зміни, які стосуються режиму роботи навчальних закладів при попаданні у жовту-помаранчеву-червону зони карантину. Так, за словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, обов'язковою умовою роботи стане наявність вакцинації у 80% викладацького складу. Про це сказано у змінах  до постанови Кабміну №1236 від 9 грудня 2020 року.

    Простий текст

    • No HTML tags allowed.
    • Lines and paragraphs break automatically.
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.