Харківські учителі просили суд відпустити директорку школи, яка працювала на окупантів
Ірина Кожевіна працювала директоркою школи при окупантах, потім влаштувалася до харківської школи.
Київський районний суд Харкова не задовольнив клопотання директорки приватної спеціалізованої школи "Харківський колегіум" Тамари Бєлічевої та трудового колективу, в якому просили звільнити Ірину Кожевіну від кримінальної відповідальності та передати її на поруки. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Наразі Кожевіна знаходиться під нічним домашнім арештом. За даними слідства, у 2022 році вона стала виконуючою обов'язки директора у так званій "школі №4" у Куп'янську, яку незаконно створили окупанти на базі Куп'янського ліцею №5. Раніше Кожевіна була директоркою 5-го ліцею у Куп'янську. В аналітичній системі YouControl Кожевіна досі вказана як директорка цього ліцею.
Слідчі встановили, що на посаді під час окупації Кожевіна впроваджувала російські стандарти освіти у "школі №4№ та організувала для вчителів курси підвищення кваліфікації у місті Курськ (Росія).
За даними ХАЦу, під час слідства Кожевіна знаходилася під цілодобовим домашнім арештом. Проте перед початком минулого навчального року суд змінив їй міру запобіжного заходу на нічний домашній арешт, оскільки та хотіла викладати німецьку мову у Харківському колегіумі. Власниця колегіуму — Наталія Бронсгеест, директор — Тамара Бєлічева.
У клопотанні від директора та колектива колегіуму Кожевіній дали позитивну характеристику. Прокурор не погодився із клопотанням. Кожевіна заявила, що пішла працювати на росіян, оскільки ті погрожували їй. Проте суд вирішив не задовольняти клопотання.
"В обґрунтуванні клопотання було зазначено, що Кожевіна вперше вчинила нетяжкий злочин, який не належить до корупційних, щиро покаялася, за місцем роботи характеризується з позитивного боку, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася і відповідно на поруки не передавалася. Прокурор заперечував проти клопотання. Кожевіна зазначила, що погодилася співпрацювати з росіянами через те, що військові рф могли застосувати фізичне насильство до неї чи членів її сім'ї", — розповів ХАЦ.
Окрім цього, суд не задовольнив клопотання адвоката Кожевіної щодо призначення судово-психологічної експертизи, аби з'ясувати, чи діяла вона під примусом під час окупації.
Кожевіну підозрюють за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Як писав KHARKIV Today, 29-річна жителька Куп'янського району під час окупації співпрацювала із загарбниками. До війни жінка була вчителькою географії у ліцеї на Куп'янщині.