Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські театри зможуть давати вистави

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Вони проходитимуть в одному з приміщень міста.

На зустрічі з міністром культури говорили про відновлення роботи театрів, бібліотек і музеїв.

29 березня у Харків із робочим візитом приїхав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він анонсував початок роботи харківських театрів у постійному режимі, зокрема Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Лисенка. Вистави даватимуть в одному з приміщень незабаром.

"Обговорили можливість і відновлення культурного життя. Хоча б частково, але в одному з приміщень Харкова і театри, і оперний театр зможуть незабаром на постійному режимі давати свої вистави. Я дуже радий, що керівники області нас розуміють, необхідність відновлення культурного життя в Харкові, не зважаючи на всі складнощі, тому що культура — теж фронт. Вона дозволяє нам не тільки відволіктися від війни, а й отримати наснагу, натхнення і віру в перемогу", — сказав Ткаченко.

Олександр Ткаченко відвідав у Харкові заклади культури, які найбільше постраждали через війну — бібліотеку Короленка, Оперний театр, Академію дизайну. Він розповів, що з керівниками закладів обговорив потреби. Щодо інших закладів, запланували "провести певні дії" щодо їхнього відновлення. Окрім театрів, сьогодні з міністром говорили про відновлення роботи бібліотек і музеїв.

"Ми намітили певні заходи для відновлення і роботи бібліотек, і відновлення їхньої спроможності працювати в нормальних умовах, і вищих мистецьких театрів і музеїв. Мова йде про фінансування і надання матеріалів для, наприклад, бібліотеки Короленка, чи відновлення роботи більшою мірою для того, щоб існували умови, наприклад, бомбосховище в академії дизайну", — розповів Ткаченко.

За словами заступниці голови Харківської обласної військової адміністрації Віти Ковальської, загалом на Харківщині є майже 2000 будинків культури, 9500 пам'яток культурної спадщини. Через війну зруйновано 172 будинки культури та 36 об'єктів культурної спадщини.

Як писав KHARKIV Today, театр СХІД OPERA відновлює концерти на великій сцені. Поки що вони будуть нерегулярними з міркувань безпеки, але поступово кількість вистав збільшиться.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.