Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські синоптики пояснили, чи небезпечний дощ із домішками африканського пилу

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У Харкові пройшов брудний дощ.

Пил з африканської пустелі поступове залишає територію Харківської області.

Удень 24 квітня у Харкові пройшов брудний дощ. Як пояснили у Харківському регіональному центрі з гідрометеорології, це був дощ із домішками африканського пилу. На автомобілях, вікнах та рослинах залишилися незвичні світло-коричневі плями з домішками пилу. Повітряна маса із пустелі Сахара сьогодні має піти з нашого регіону.

"Хочемо усіх заспокоїти, оскільки це явище не несе ніякої загрози здоров'ю людини і спостерігається майже щороку навесні, враховуючи особливості синоптичних процесів. Якість повітря у приземному шарі залишається доброю, оскільки максимальна концентрація пилу відмічається на висоті кілька кілометрів, тобто там, де формуються хмари з яких випадають дощі, — пояснили у гідрометцентрі. — Враховуючи прогнози, повітряна маса африканського походження, яка панує зараз на Харківщині, поступово залишить наш регіон впродовж 26 квітня, і прозорість атмосфери помітно покращиться".

Раніше брудний дощ спостерігали у Румунії та Молдові. В Україні опади з домішками африканського пилу зафіксували на території Одеси та Києва. За інформацією Харківського гідрометцентру, там вміст дрібного піску у дощі була більшою, ніж у Харкові. Дощові краплі мали рудий колір.

"У складі цього пилу немає ніяких шкідливих речовин, окрім підвищеного вмісту оксиду заліза (іржа), яке є характерним для пустельних регіонів Африки. Тому пил має насичений рудий колір", — розповіли у гідрометцентрі.

Як писав KHARKIV Today, сьогодні, 26 квітня, у Харкові та області прогнозують грози. Удень в області прогнозують до +24 градусів, у місті повітря прогріється до +23 градусів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.