Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські школи відновлюватимуть у три етапи

Фото: А. Бринза.
Майже половина дитсадків та шкіл постраждала від російської війни.

Внаслідок обстрілу російськими окупантами у Харкові пошкоджено 213 закладів освіти — школи, дитячі садки та позашкільні навчальні заклади.

Статистику продовжують збирати. Про це повідомила директорка департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко на брифінгу у Kharkiv Media Hub.

"На сьогоднішній день у нашому місті 435 закладів освіти. З них постраждали 213. Це школи, дитячі садки, позашкільні навчальні заклади. Багато з них зруйновані. Одна зі шкіл зруйнована повністю і вже не може бути повернена до роботи. Багато з них зазнали незначних руйнувань" , — сказала Деменко.

Департамент освіти Харківської міськради зібрав інформацію про руйнування у кожному навчальному закладі, підраховано кількість дверей, вікон, матеріально-технічної бази, які необхідно замінити після обстрілу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільше зруйнованих об'єктів культурної спадщини у Харківській області

У Харкові обговорюється питання забезпечення навчального процесу у закладах освіти під час війни. Для відновлення шкіл місту потрібна фінансова допомога. Скільки шкіл потрібно буде відновити та відкрити до початку нового навчального року, невідомо: 120 000 школярів та 44 000 дошкільнят покинули місто через війну.

Тому насамперед відновлять роботу ті навчальні заклади, які не постраждали, але лише ті, де є бомбосховища. Друга черга — це навчальні заклади, які постраждали незначно та їх можна відновити для роботи. Під третю чергу потрапляють навчальні заклади із значними руйнуваннями (покрівля, вікна, двері, конструкції). Таких у Харкові понад 50. За словами Деменко, наразі департамент аналізує, чи їх потрібно готувати до відкриття саме до 1 вересня.

"Без серйозної допомоги з боку держави, інвесторів неможливо буде відновити всі навчальні заклади. Але ми знаємо, що є мікрорайони, які дуже постраждали, і там дуже постраждали і навчальні заклади. Вже сьогодні плануємо, оскільки розуміємо, що до 1 вересня не повернуться всі 120 000 школярів, і всі 44 000 дошкільнят, їх буде значно менше", — каже Деменко.

За словами Ольги Деменко, освіта у Харкові постраждала від російської війни найбільше в Україні. У разі відновлення шкіл обов'язково буде передбачено наявність бомбосховища.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.