Харківські прикордонники почали по-новому перевіряти COVID-сертифікати
Електронна перевірка потрібна, щоб підтвердити вакцинацію, негативний результат тестування або одужання від коронавірусу.
У пунктах пропуску на кордоні почали використовувати SafeBorder — новий цифровий фільтр для COVID-сертифікатів
За допомогою електронної перевірки підтвердять вакцинацію, негативний результат тестування або одужання від COVID-19. Про це повідомили у Східному регіональному управлінні Держприкордонслужби.
"Електронні пристрої з програмним забезпеченням SafeBorder передбачають можливість автоматизованої перевірки сили документа і його належність відповідній людині при перетині кордону України. Кожен COVID-сертифікат має унікальний електронний ідентифікатор і QR-код. Щоб здійснити перевірку прикордоннику досить просканувати QR-код наданого людиною сертифіката і отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа", — розповіли прикордонники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На одному з ринків Харкова відкриють стаціонарний пункт щеплення
Зараз до довірчої мережі цифрових COVID-сертифікатів підключили майже 40 країн, серед них — члени ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція. Також там країни, які не входять до ЄС: Україна, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сан-Марино, Швейцарія, Ватикан, Південна Македонія, Туреччина.
Прикордонники вже перевірили понад 60 тисяч цифрових COVID-сертифікатів за допомогою SafeBorder при оформленні людей на в'їзд до України. Найбільше люди використовують їх при перетині кордону у пунктах пропуску на західній ділянці кордону і у столичних аеропортах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півроку вакцинації у Харківській області. Скільки медиків і педагогів зробили щеплення проти COVID-19
Програмне забезпечення постійно оновлюється у залежності від розширення списку країн або доробок для поліпшення роботи системи.
COVID-сертифікати, видані у країнах, які не підключені до цієї мережі, перевіряють візуально і за допомогою технічних засобів прикордонного контролю, вивчаючи ознаки на предмет можливих підробок.