Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські поліцейські викрили шахраїв, які ошукали людей на мільйон гривень

Фото: ГУ Нацполіції в Харківській області
За допомогою фішингових посилань зловмисники перехоплювали дані.

Шахраї пропонували людям отримати соціальну допомогу.

Харківські поліцейські викрили шахраїв, які ошукали понад 300 людей на близько мільйон гривень. Співорганізаторами схеми були 26-річний громадянин України та ще одна людина, дані якої встановлюються. Усього у схемі брали участь близько 100 людей. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

"За оперативною інформацією, підозрювані ошукали понад 300 потерпілих та завдали близько одного мільйона гривень збитків. Вказану інформацію буде перевірено під час досудового розслідування", — розповіли в поліції.

Як установило слідство, зловмисники створили сам-спільноту у Telegram. У цій спільноті вони розміщували інструкції та фішингові посилання, якими користували всі інші учасники схеми.

Шахраї робили розсилку фішингових посилань. У дописі була пропозиція про отримання соціальної допомоги від держави або коштів за проданий товар.

Користувачі вводили реквізити своїх банківських карт, і зловмисники перехоплювали дані, отримуючи доступ до грошей. Під час обшуків у зловмисників знайшли ноутбуки, мобільні телефони, банківські картки та гроші.

Поліцейські затримали організатора та двох виконавців. Організатору оголосили підозру за ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації), ч. 4 ст. 28 та ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Виконавці отримали підозру за ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 та ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до 12 років ув'язнення.

шахрай
Фото: ГУ Нацполіції в Харківській області
шахрай
Фото: ГУ Нацполіції в Харківській області

Як писав KHARKIV Today, псевдоволонтерка ошукала 82-річну жительку Балаклії. Вона забрала справжні гроші, пенсіонерці віддала сувенірні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.