Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські поліцейські катували і вимагали гроші з наркозалежних

Фото: СБУ
Дев'ятьом поліцейським вручили підозру.

Поліцейські вимагали гроші з наркозалежних за непритягнення до відповідальності. У разі відмови катували і погрожували.

Співробітники Служби безпеки України заблокували у Харківській області групу з поліцейських, які вимагали гроші і катували затриманих. Про це повідомили в Управлінні Служби безпеки України у Харківській області.

Слідчі встановили, що учасники групи вимагали гроші за непритягнення до кримінальної відповідальності жителів, причетних до придбання наркотиків. При отриманні відмови зловмисники катували наркозалежних і погрожували їм фізичною розправою. У середньому брали від 200 до 500 доларів з одного наркозалежного. Поліцейські задокументували понад 50 фактів отримання хабарів.

Інформацію про наркозалежних зловмисники отримували від наркодилерів і через Telegram-канали. Ловили своїх "жертв", коли ті приходили за товаром.

"Потім учасники угруповання без дотримання процесуальних норм затримували клієнтів під час вилучення товару з так званих закладок. Після цього "правоохоронці" вимагали гроші від псевдо затриманих за непритягнення їх до кримінальної відповідальності", — пояснили в СБУ.

Дев'ятьом поліцейський повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням) і ст. 127 (катування) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові псевдополіцейські вимагали гроші у наркодилерів. Зловмисники представлялися правоохоронцями і вимагали з наркодилерів і наркозалежних гроші. За відмову платити позбавляли волі або відбирали автомобіль.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.