Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські компанії починають вводити обов'язкову вакцинацію для співробітників

Фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Таке рішення потихенько приймають у приватних компаніях.

Без підтвердження отримання вакцини проти коронавірусу або протипоказань до неї співробітників двох НДІ відсторонюють від роботи без збереження зарплати. Повернутися на роботу вони зможуть після отримання щеплення.

До 7 листопада співробітникам Науково-технологічного комплексу "Інститут монокристалів" Національної академії наук України (проспект Науки, 60) потрібно надати до відділу кадрів копію COVID-сертифіката про отримання вакцинації, довідку про першу дозу щеплення або підтвердження протипоказань до імунізації. Про це повідомили на сайті Інституту монокристалів з посиланням на указ гендиректора №98 від 13 жовтня.

"Співробітники, які не мають щеплення чи абсолютних протипоказань, підтверджених довідкою медичного закладу, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати, відповідно до статті 46 Кодексу законів України про працю, до проходження ними щеплення", — сказано у повідомленні.

Відзначимо, Науково-технологічний комплекс "Інститут монокристалів" НАН України займається міждисциплінарними дослідженнями у галузі матеріалознавства, фізики, хімії, біології та медицини.

Аналогічні вимоги поставив співробітникам Український фізико-технічний інститут. За нашою інформацією, всі співробітники повинні надати довідку про вакцинацію до кінця жовтня. В іншому разі — не виходити на роботу до тих пір, поки не буде щеплення. Медичне відведення в УФТІ не підходить. У якості альтернативи пропонують приносити результат ПЛР-тесту кожні три дні.

У групі компаній "Кулиничі" (великий харківський виробник хлібобулочних виробів) також поставили умову своїм співробітникам про обов'язкову вакцинацію. Поки це стосується тільки співробітників гаража.

"Варіантів немає. Або приносиш сертифікат про вакцинацію, або не працюєш. Звичайно, зарплату ніхто не виплачуватиме за час простою. Трохи часу дали на це. Ми засмучені, але з іншого боку — куди діватися. Адже кожен день возимо людей. Ті, хто боїться робити щеплення, будуть просто звільнятися. Є люди, які через свої діагнози бояться робити цю процедуру. Ми їх розуміємо", — сказав на правах анонімності один з водіїв "Кулиничів".

Як писав KHARKIV Today, раніше міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що співробітники сфери освіти повинні до листопада отримати щеплення проти коронавірусу, інакше їх відсторонять від роботи  без збереження заробітної плати.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.