Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська студентка стала російською пропагандисткою

Фото: соцмережі.
Катерина Кужельна через соціальні мережі просуває пропагандистські наративи і не згадує знищену Росією гімназію.

Випускниця харківської гімназії виїхала з см'єю до Російської федерації, де знімає і викладає відео на каналі "Катя - харьковчанка". 

Соцмережі, відео і месенджери 20-річної Катерини Кужельної, яка раніше жила в Харкові, розкручують російські пропагандасти. Ролики колишньої харків'янки розміщуюь на різних інформаційних "помийках" з російськими наративами. Кужельна постійно повторює, що жила в "русском Харькове".

“Молода дівчина з нашого міста публікує ексклюзивні відео, висловлюючи свою особисту точку зору на те, що відбувається в Україні. У зв’язку з тотальним блокуванням її контенту у Тік-Тоці Катя вирішила завести свій особистий канал з однойменною назвою. Її відео постануть такі великі телеграм-канали, як Яків Кедмі, Росія зараз, Куля і багато інших”, – цитують у Харківському антикоруупційному центрі.

Дівчина навчалася у приватній гімназії Харкова, а 10 і 11 класи вчилася у Харківській гімназії №46, яку 10 липня знищили росіяни ракетним ударом (про це Кужельна мовчить). Під час навчання в школі вона брала участь у багаточисельних конкурсах, турнірах та олімпіадах, а опісля вступила до університету. Уже студенткою намагалася заробляти гроші репетиторством і вихвалялася хорошою англійською.   

"На даний час навчаюся на архітектурному факультеті. З початкової школи активно веду наукову діяльність (участь в олімпіадах всекраїнського і міжнародного рівня, написання наукових робіт, участь у турнірах). Також вільно розмовляю російською, українською та англійською мовами", - писали в резюме шукачка учнів для підготовки до ЗНО.

Коли і за яких обставин Кужельна стала поціновувачкою Росії, невідомо, але наприкінці 2022 року вона оприлюднила, що перебуває в Росії і почала записувати антиукраїнські відео в викладати в ТікТок. Соцмережа швидко заблокувала її акаунт, тепер контент колишньої харків'янки є лише в її Телеграм-каналі.

1
Фото: скрин акаунту Кужельної в ТікТок.

За даними ХАЦу, батьки Кужельної пов'язані з Мотор-Січчю, очільника якої заарештували за підозрою у державній зраді.

"Батьки Кужельної працювали на Харківському державному авіаційному підприємстві, За даними системи Youcontrol, були керівниками оздоровчого комплексу “Авіатор” ХДАПП. Крім того, Тетяна Кужельна є співзасновницею ТОВ “Сокольники”, а Дмитро Кужельний є там керівником. Це ТОВ зареєстроване у селі Зарічне (Петрівське). Таку назву мала база відпочинку авіаційного підприємства, яка багато років мала занедбаний вигляд. Зараз діяльність "Сокольників" припинена, але Тетяна Кужельна має у власності земельну ділянку саме у тому Зарічному. За даними аналітичної системи YouControl, з 2013 року Кужельний очолює ТОВ "Мотор-Січ-Аеро", яке входить до групи підприємств Вячеслава Богуслаєва", - пишуть розслідувачі. 

Катерина Кужель - не єдина "блогерка", яку підтримують російські пропагандисти. Вони також просувають "потонівця" Павла Онищенка та колишнього кандидата в мери Харкова Олександра Кондрусика (Саша "Псих"). 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.