Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська СБУ викрила у вінницькій колонії банду, яка обкрадала тисячі людей

Фото: СБУ.
Злочинці переводили кошти людей на свої картки, гроші з яких знімали їхні помічники "на волі".

Підпільний кол-центр обкрадав клієнтів Приватбанку.

Кіберфахівці СБУ знайшли людей, що відбувають покарання за злочини і продовжують займатися незаконними діями. Банда перебуває у тюрмі Вінниці. Тридцятеро ув'язнених видурювали гроші з банківських карток українців. Кількість постраждалих може перевищити десятки тисяч людей.

"На рахунку" зловмисників майже 70% усіх шахрайських схем, які коли-небудь застосувались до одного із провідних держбанків України. При цьому кількість ошуканих клієнтів становить десятки тисяч потерпілих. За даними слідства, учасниками схеми було майже 30 в’язнів Вінницької колонії. Відбуваючи строки у тюрмі, вони обдзвонювали вкладників фінустанов і під виглядом надання онлайнпослуг викрадали у них кошти. Встановлено, що незаконну діяльність організував так званий "смотрящий" за однією з виправних колоній Вінниччини, в’язень-кримінальник на прізвисько Гєша", - повідомили у пресслужбі УСБУ Харківщини.

До незаконної діяльності "куратор" залучив також спільників, що вже вийшли на волю. Вони представлялись "співробітниками служби безпеки" банку, повідомляли вкладникам, що їхні картки нібито намагаються зламати шахраї і пропонували перевести кошти на так званий "безпековий рахунок" через онлайн-додаток, щоб "вберегти заощадження від викрадачів".

Таким чином в'язні змушували людей переводити гроші на підконтрольні банківські рахунки шахраїв. Після цього спільники "на волі" знімали готівку та передавали її у спільну касу. Під час 27-ми одночасних обшуків у учасників угруповання вилучили мобільні телефони, ноутбуки, sim-картки операторів мобільного зв’язку та чорнові записи, якими користувалися зловмисники; банківські картки та гроші.

Десяти злочинцям уже повідомили про підозру за різними статтями Кримінального кодексу України (встановлення та поширення злочинного впливу, вчинене в установах виконання покарань, шахрайство). Ще п’ятьох зловмисників затримали, ще п’ятьох перевели до дисциплінарного ізолятора виправної установи.

Вирішується питання про повідомлення про підозру ще 17 учасникам злочинної організації.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.