Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Харківська облрада може бути відновлена, як Рейхстаг", — Норман Фостер

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Англійський архітектор розповів, як працює над планом відбудови міста.

Британський архітектор Норман Фостер пропонує планувати майбутнє Харкова, не чекаючи закінчення війни.

Про це він заявив під час робочої зустрічі з міським головою Ігорем Тереховим, де вони обговорили роботу над Генпланом. Архітектор брав участь в обговоренні у режимі онлайн.

Норман Фостер збирається відновлювати будівлю Харківської обласної ради, яку 1 березня 2022 року зруйнував ракетний удар, за прикладом берлінського Рейхстагу, що теж дуже постраждав під час Другої Світової війни.   

Спільна робота міськради та бюро Фостера над відбудовою Харкова почалася ще в квітні минулого року. За словами архітектора, до нього підійшов Харківський міський голова Ігор Терехов і попросив про допомогу. Фостер погодився, і з того часу же відбулося 80 зустрічей, у яких взяли участь більше 800 людей.  

"Ми починаємо вивчати місто, розуміти це місто, обмінюємося знаннями, прагненнями. Харків — це місто-фортеця", — говорить Фостер.

За його словами, площа Свободи має стати своєрідним "центром гравітації" повоєнного Харкова, тому відновлення будівлі обласної ради надзвичайно важливе. 

Як писав KHARKIV Todaу, Будинок рад є пам'яткою архітектури, а тому за законом його можна перебудовувати, а можна лише реставрувати у тому вигляді, в якому він був. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.