Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область стане першою, де обіцяють законсервувати об'єкти культури

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Консервацію проведуть напередодні зими.

Російські окупанти пошкодили майже 200 пам'яток культурної спадщини Харківщини.

У Харківській області законсервують об'єкти культури до приходу зими. Харківщина буде у переліку регіонів, де першочергово проведуть консервацію. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на міністра культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про зруйновані ворогом памʼятки архітектури можна повідомляти боту

"Напередодні зими Харківщина буде однією з перших областей, де розпочнуться роботи з консервації об’єктів культури. Загалом в області пошкоджено 115 закладів культури, 32 культові споруди та понад 170 пам'яток культурної спадщини", — розповіли у ХОВА.

Зазначимо, Харківська область перебуває у списку регіонів із найбільшою кількістю пошкоджених внаслідок війни об'єктів культури. Станом на серпень у Харківській області було зафіксовано 104 воєнних злочини російських окупантів проти культурної спадщини України. Стільки ж злочинів зафіксували у Донецькій області. Третє місце посідала Київська область — 79 випадків.

Як писав KHARKIV Today, депутат Харківської міської ради Ірина Гончарова — праонучка Дмитра Багалія звернулася до міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка з проханням врятувати памʼятки культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих памʼяток України, пошкоджені через обстріли окупантами.

Зокрема, мова йшла про будівлю Харківської обласної ради на Сумській, 64, будівлю економічного університету ХНУ ім. Каразіна на Мироносицькій та військкомату на Полтавському шляху.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.