Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область потрапила до "помаранчевої" зони карантину: що це значить

Фото: KHARKIV Today
У нашому регіоні перевищує норму один показник.

Вперше з початку березня, коли ввели зонування, Харківська область потрапила до "помаранчевої" зони.

23 березня оновлені показники для визначення регіонів зі значним поширенням коронавірусу опублікували на сайті Міністерства охорони здоров'я. Згідно з даними МОЗ, Харківська область — в "помаранчевій" зоні. В Україні в "жовтій" залишилася тільки Херсонська область, дев'ять областей потрапили до "червоної", інші — в "помаранчевій".

Регіон потрапив до "помаранчевої" зони через показники епідпорогу. Епідеміологічний поріг не повинен перевищувати 100%, в Харківській області цей показник — 109,1%. 

Таблица: МОЗ

Решта показників в області — рівень госпіталізацій, завантаженість ліжок з киснем — не перевищено.

"Помаранчевий" — попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до введення посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Якщо протягом 3 днів поспіль буде фіксуватися перевищення хоча б двох зазначених показників, в області можуть ввести "червону" зону карантину. Мер Дніпра Борис Філатов не став чекати і оголосив, що з четверга місто автоматично в "червоній" зоні.

Що означає "помаранчева" зона

В цілому вона передбачає посилення контролю за дотриманням правил "жовтої" зони, але місцева влада може прийняти і деякі додаткові обмеження, в залежності від ситуації:

  • заборонити діяльність хостелів і розважальних закладів та ресторанів в нічний час;
  • скасувати планову госпіталізацію;
  • обмежити роботу спортивних залів, розважальних центрів, установ побутового обслуговування, робота музеїв і бібліотек повинна бути організована з дотриманням соціальної дистанції.

Нагадаємо, 22 березня секретар Харківської міськради Ігор Терехов говорив, що якщо опинимося в "помаранчевій" зоні, то в місті введуть обмеження

Як писав KHARKIV Today, з 18 березня в Харківській області посилили карантин, зокрема, на "дистанційку" пішли школярі. У Харкові рішення щодо шкіл не підтримали і з 22 березня діти пішли на канікули, скільки вони триватимуть — невідомо. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.