Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область отримає партію "Ремдесивіру"

Заявку на отримання препарату зробила обласна інфекційна лікарня, після отримання препарат розподілять до опорних лікарень регіону.

На 11 листопада у Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні не залишилося противірусного препарату "Ремдесивір", який використовують при лікуванні пацієнтів із коронавірусом.

Харківська область очікує на постачання 3000 флаконів "Ремдесивіру". Препарат прийде до обласної інфекційної лікарні, після чого буде розподілений між опорними лікарнями. Про це повідомив директор інфекційної лікарні Павло Нартов.

"Наразі його немає. Але вже є заявка. Мені сьогодні зателефонували з департаменту охорони здоров'я, до нас, у Харківський регіон, ще надійде понад 3000 флаконів. Ми також зможемо їх розподілити. Тобто, держава непокоїться, препарат є", — сказав Нартов.

Терміни постачання "Ремдесивіру" поки невідомі. Як пояснив Нартов, "Ремдесивір" призначають у перші п'ять днів захворювання, тому препарат прописують не всім. Постачають його невеликими партіями, які швидко закінчуються. Родичам пацієнтів доводиться самостійно купувати препарат на чорному ринку. Вартість одного флакона — майже 200 доларів.

"Ремдесивір" нещодавно був зареєстрований. Цей препарат був доступний в аптечній мережі, тобто за рецептом його можна було замовити за ціною не такою високою — до 10 000 гривень (на курс потрібно шість флаконів). Але у протоколі цей препарат є. Він закуповується централізовано. Ми могли б взяти, наприклад, скільки у нас хворих є, і тим хворим призначати. Але він ефективний, як і препарати проти вірусу, перші п'ять днів. Якщо його не призначати у перші п'ять днів... До нашого лікувального закладу надійшов менш ніж на 60 хворих препарат, але ми його використали одразу", — зазначив директор обласної інфекційної лікарні.

Як писав KHARKIV Today, у студентській лікарні Харкова будуть випробовувати препарат проти коронавірусу виробництва Merck. Випробування проведуть на дорослих, які живуть з хворими на коронавірус.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.