Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська область — на межі "червоної" зони

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today 
Епідеміологічну ситуацію в регіоні називають важко стабільною.

Чиновники пов'язують рекорди Харківської області за кількістю хворих на COVID-19 зі збільшенням обсягу тестування.

Про епідемічну ситуацію в регіоні повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

"Епідситуація в регіоні напружена, але все ж вона залишається поки важко стабільною, контрольованою. Ми поки не досягли пікових показників минулої хвилі, але ми на межі "червоної" зони і на межі пікових показників, які були у попередню хвилю. Але все ж за рахунок того, що збільшується кількість лікарень і ліжок, задіяних у лікуванні коронавірусу, нам це дозволяє госпіталізувати людей", — розповів чиновник.

За словами Черняка, виявлених випадків коронавірусу стає більше через те, що збільшили обсяг тестування.

"Сьогодні збільшений обсяг тестування дозволяє більшу кількість людей виявляти на ранньому етапі і, відповідно, реагувати завчасно, щоб люди не доходили до вкрай важкого стану, в якому вони потрапляють вже до лікарні. Тому і збільшується, до речі, кількість виявлених випадків коронавірусу", — повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська лікарня закуповує більше 3000 патологоанатомічних мішків

Чиновник сподівається, що тривалі вихідні дозволять розірвати контакти і просить вакцинуватися.

"Закликаємо і настійно рекомендуємо всім людям захистити себе у першу чергу. Дотримуватися карантинних обмежень та маскового режиму, уникати скупчення людей і, безумовно, поки є час і така можливість — вакцинуватися. Ми сподіваємося, що канікули, перенесені на 18 жовтня, виходячи з того, що з завтрашнього дня офіційні вихідні на території держави, нам дасть цей час трохи розірвати всі соціальні комунікації і, відповідно, поширення захворюваності. Я думаю, що цей час потрібно використати з тим, щоб люди йшли вакцинувалися", — пояснив Черняк.

Заступник голови Харківської облдержадміністрації уточнив, загальна госпітальна база в регіоні — більше 4880 ліжок, зайняті 3289. Незважаючи на розмови про брак місць у лікарнях, щодня госпіталізують близько 300 чоловік з COVID-19.

"У будь-яку хвилю ми стикаємося з проблемою нестачі місць, але з іншого боку волонтери, ми, і служба, і до мене безпосередньо звертаються через соціальні мережі, на телефон дзвонять люди — ліжка знаходяться для всіх. Коли говорять волонтери або хто-небудь, що немає місць, але ж кожен день 200-300 людей все ж госпіталізують, це свідчить про те, що місця є", — розповів Черняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'ян можуть вакцинувати проти коронавірусу на виборчих дільницях

Нагадаємо, упродовж доби у Харківській області зареєстрували рекордну кількість смертей від коронавірусу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.