Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська міськрада закликала не допускати до Олімпійських ігор росіян і білорусів

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Депутати ухвалили звернення до Міжнародного олімпійського комітету.

Російські та білоруські спортсмени підтримують збройну агресію Росії проти України.

28 лютого на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили звернення до міжнародних організацій і міст-партнерів Харкова про недопущення участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх та Азійських іграх.

У зверненні Харківська міська рада називає пропозиції Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску до міжнародних спортивних змагань росіян та білорусів як нейтральних спортсменів наругою над пам'яттю загиблих українців.

Депутати зазначають, що російські військові цілеспрямовано нищать будівлі в Україні та вбивають своїми обстрілами мирних мешканців. Станом на лютий цього року у Харкові пошкоджені 99 спортивних споруд і п'ять закладів спортивного призначення, загинули 15 харківських спортсменів. Водночас російські й білоруські спортсмени підтримують війну Росії проти України. Тому депутати закликають не допускати їх до змагань.

"Неможливо уявити на п'єдесталах українських атлетів поруч із російськими та білоруськими. Так само є неприпустимим суддівство змагань за участю українських спортсменів представниками російської федерації чи білорусі. Зважаючи на викладене, Харківська міська рада вважає, що допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань у час, коли триває війна, спрямована на знищення українського народу та Української держави, стане неприхованою підтримкою цієї війни та спробою умиротворення агресора", — сказано у зверненні депутатів.

Харківська міськрада закликала не допускати росіян і білорусів до Олімпійських та Азіатських ігор до завершення війни, виведення російських військ з усієї території України та вирішення питання компенсації за завдані Росією збитки.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці січня Президент України Володимир Зеленський написав листа Президенту Франції Емануелю Макрону. Приводом стала спроба Міжнародного олімпійського комітету повернути російських атлетів на змагання та Олімпійські ігри. У своєму зверненні Зеленський зазначив, що такою спробою Міжнародний олімпійський комітет намагається сказати світу, що "ніби можна заплющити очі на те, що Росія робить із Херсоном, Харковом, Бахмутом та Авдіївкою".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.