Харківська коригувальниця намагається оскаржити вирок суду
Засуджена за коригування російського вогню не погоджується з вироком.
Харківська коригувальниця Дар'я Кригіна намагається оскаржити вирок Дзержинського районного суду Харкова, яким її засудили до 11 років ув'язнення. Адвокат подав позов до Харківського апеляційного суду щодо скасування вироку та закриття кримінального провадження.
У понеділок 19 лютого у Харківському апеляційному суді мало пройти засідання щодо цієї справи, проте був відвів суддів — Олени Кружиліної, Миколи Савенка та Сергія Шабельнікова.
Як пише "Суспільне", Кригіна була на засіданні у режимі відеоконференції. Її адвокат подав клопотання про відвід колегії суддів, які оголошували вирок, та суддів Апеляційного суду, які мають розглядати справу. Клопотання було частково задоволено, трьох суддів відвели. Тепер мають призначити нову колегію суддів та дату наступного засідання.
"У цій ситуації буде новий розподіл, призначать нову колегію суддів. Тоді вже розглядатимуть апеляційну скаргу. Щодо обвинуваченої є інформація з каналів зв'язку, з мобільного телефону про її причетність до злочину, речові докази. Також є інформація від свідків. Ці докази належно розглянув суд першої інстанції, визнав Дар'ю К. винною. Але обвинувачена і адвокати з цим не погодилися", — сказав речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
Як писав KHARKIV Today, Дар'ю Кригіну затримали у квітні 2022 року. Слідчі встановили, що Кригіна приїхала до Харківської області з тимчасово окупованої території й за завданням куратора встановлювала координати розташування військової та критичної інфраструктури міста, а також місця дислокації сил і підрозділів ЗСУ та Нацгвардії України. За координатами, які надала Кригіна, російські окупанти скоригували вогонь по об'єктах у центрі Харкова. Внаслідок цих обстрілів були загиблі та поранені.
П'ятого вересня у Дзержинському суді оголосили вирок 30-річній Дар'ї Кригіній. Суд визнав її винною у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчиненому в умовах воєнного стану. Жінку засудили до 11 років тюрми.