"Харківгаз" просить допомоги: майже половина споживачів опинилася в окупації
"Нафтогаз" не дозволив "Харківгазу" купляти технологічний газ за регульованою державою ціною через заборгованість.
Компанія "Харківгаз" просить реструктуризувати борги або відтермінувати їх сплату до кінця війни перед компанією "Нафтогаз України". Із відповідним проханням у сприянні підписання такого договору "Харківгаз" звернувся до Кабміну, регулятора та Харківської обласної військової адміністрації.
"Ми звернулися до Кабінету Міністрів, НКРЕКП та військової цивільної адміністрації з проханням втрутитись в ситуацію, посприявши підписанню відповідних договорів з ТОВ "ГПК Нафтогаз України" та реструктуризації боргів або відстрочки розрахунків по них до кінця бойових дій на території регіону. Це дасть змогу забезпечити газорозподільні компанії ресурсом, необхідним для стабільного та безпечного газопостачання споживачам Харківської області", — сказано у зверненні.
Як пояснили у "Харківгазі", компанія "Нафтогаз України" позбавила можливості "Харківгаз" отримувати технологічний газ за регульованою державою ціною. Причиною стала заборгованість за постачання газу з 1 березня по 30 квітня — у період, коли через війну жителі не могли сплачувати за газ.
На сьогодні 40% клієнтів "Харківгазу" перебувають на тимчасово окупованих територіях Харківської області, 20% — у районах активних бойових дій. За послуги з розподілу газу, надані з березня по травень, розрахувалися 54% клієнтів "Харківгазу", за червень рівень розрахунків зменшився на 10% від попередніх показників.
Юридичні особи заборгували "Харківгазу" 102,1 мільйона гривень, населення — 161,7 мільйона. Як зазначили у "Харківгазі", загальна сума заборгованості юросіб та населення перевищує заборгованість за спожитий з березня по квітень газ самого "Харківгазу" перед "Нафтогазом" (87,4 мільйона гривень).
"Вимоги "Нафтогазу" у цій ситуації не співмірні з умовами воєнного часу. Споживачі не в змозі вчасно та в повному обсязі сплачувати за надані послуги й ми з розумінням ставимося до обставин, в яких вони опинилися", — зазначили у "Харківгазі".
Як писав KHARKIV Today, на початку березня на ТЕЦ-5 заявили, що собівартість виробництва електроенергії вчетверо перевищує вартість електроенергії на ринку. З 1 березня Кабмін передбачив постачання газу за пільговою ціною 7,080 гривні за тисячу кубометрів для обмеженої кількості підприємств. Однак ТЕЦ-5 до цього переліку не потрапила. Через це ТЕЦ-5 кілька разів зупиняла роботу.