Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків отримає енергетичну "гуманітарну допомогу" з Київщини та Закарпаття

Фото: В. Микита.
Кілька регіонів України долучилися до акції "Подаруй світло Харкову".

Кілька регіонів доправляють до Харкова потужні трансформатори та спецобладнання, аби забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури міста.

Енергетичну "гуманітарку" уже відправили з Київської та Закарпатської областей. Зокрема, Київщина передала 13 потужних генераторів від 10 до 22 кВТ, вони уже в дорозі, ще 25-ть відправлять сьогодні для Вовчанської громади.

"Сьогодні Харківщина потерпає від масованих нещадних обстрілів ворога. Загарбник б’є саме по енергетичній інфраструктурі, намагаючись лишити людей без світла та води. У понеділок від Вороньківської громади відправляємо ще 25 генераторів потужністю 2,5 –5,5 кВТ, а також паливо. Все це вже чекають мешканці Вовчанської громади Чугуївського району. Наступного тижня відправимо ще партію генераторів, із них два великої потужності – 520-800 кВТ. Формуємо й іншу необхідну допомогу. Збираємо павербанки, зарядні станції, тощо. В кожній громаді є пункти допомоги Харківщині", – повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко.

У Макарові на Київщині необхідні речі збирають у "Пункті незламності", у Бучі - у приміщенні Бучанської міської ради, у Ржищеві допомогу можна принести у приміщення міської ради.

До акції "Подаруй світло Харкову" долучилося також Закарпаття. 

"За дорученням Президента України Володимира Зеленського у межах цільового пакета підтримки від Закарпаття направляємо до Харкова потужні трансформатори та спецобладнання загальною потужністю 4 600 кВт, які допоможуть дати більше енергії і забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури міста. Інженери завершили відвантаження усіх трансформаторів, тож транспорт вже на шляху до Харкова", – написав очільник Закарпатської адміністрації Віктор Микита.

Закарпаття отримало це обладнання з Нідерландів завдяки благодійному фонду.

Нагадаємо, 22 березня Харківська область зазнала потужної ракетної атаки росіян на енергомережу. Окупанти влучили понад 20-ма ракетами по об'єктах генерації та передачі електроенергії, зруйнували ТЕЦ-5, Зміївську ТЕС, кілька підстанцій у Харкові. Відтоді в області діють погодинні графіки відключення світла. Минулого тижня окупанти знов атакували безпілотникам об'єкти критичної інфраструктури у Харкові. На відновлення ТЕЦ-5 можуть піти роки, тому у місті думають над тим, аби поступово відмовитися від централізованої системи опалення.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.