Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Керівником Держпраці у Харківській області став фігурант справи про шахрайство в особливо великих розмірах

Фото: Дмитрий Гринь / Facebook
На посаду призначили Дмитра Гриня.

За версією слідства, Дмитро Гринь з представниками кількох фірм створив схему, за якою отримував від підприємців гроші за фіктивні посвідчення за підсумками іспитів з охорони праці.

27 липня тимчасовим виконувачем обов'язків начальника Головного управління Державної служби з питань праці у Харківській області став начальник управління нагляду в промисловості та на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Харківській області Дмитро Гринь, який є фігурантом кримінального провадження про шахрайство у особливо великих розмірах. Про це пише видання Hubs з посиланням на документи.

"Покласти на Гриня Дмитра Володимировича, начальника управління нагляду в промисловості та на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Харківській області тимчасове виконання обов'язків начальника ГУ Держпраці у Харківській області з 27 липня 2021 року на час відсторонення від виконання посадових обов'язків начальника ГУ Держпраці у Харківській області Рожанського Володимира Анатолійовича", — сказано в указі тимчасового виконувача обов'язків голови Держпраці України Віталія Сажиєнка.

Згідно з указом, підставою для призначення нового начальника Держпраці у Харківській області стало відкриття дисциплінарного провадження стосовно Володимира Рожанського, а також згода Дмитра Гриня.

Як пише Hubs, до призначення Гриня, голова Держпраці України Віталій Сажиєнко виписав премію начальнику ГУ Держпраці у Харківській області Володимиру Рожанському у розмірі 10% окладу і надбавку — 10% за інтенсивність праці у липні 2021 року.

Згідно з витягом з автоматизованої системи документообігу суду, щодо нового тимчасового виконувача обов'язків начальника Держпраці у Харківській області Дмитра Гриня відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або посадовими повноваженнями) і ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах або вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України.

29 червня 2021 року Московський районний суд Харкова дав дозвіл на проведення обшуку в автомобілі Гриня. Як зазначено у матеріалах справи, Служба безпеки України у Харківській області виявила схему привласнення коштів підприємців, яку організували фірми "Алди-Тех", "НТЦ "Алди-Тех","УНЦ "Експерт №1" і "УНВЦ" Охорона праці"( проводять навчання з охорони праці, іспити і видають посвідчення) спільно з посадовими особами ГУ Держпраці у Харківській області. Частиною коштів співробітники фірм ділилися з Гринем, який зберігав їх у автомобілі.

"Насправді фактично посадові особи, які входять до комісії з приймання іспитів, не приймають іспити, а просто підписують заздалегідь підготовлені протоколи іспитів з метою одержання неправомірної вигоди. За наявними даними, представники вищезгаданих комерційних структур щомісяця проводять фіктивні навчання з питань охорони праці, внаслідок чого отримують значні суми грошових коштів від фізичних осіб, частину яких передають уповноваженій особі ГУ Держпраці у Харківській області у якості неправомірної вигоди", — сказано у матеріалах справи.

За даними Hubs, за вказаною схемою навчалося щомісяця близько 1000 чоловік на загальну суму понад 1 мільйон гривень.

Дмитро Гринь у 2020 році балотувався до Харківської міськради і облради від партії "Блок Світличної "Разом", але не пройшов.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.