Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Картка харків'янина. Починають видавати перші екземпляри

Карточка харьковчанина. Фото: KHARKIV Today
Спочатку картки отримають співробітники численних комунальних підприємств.

У місті нарешті стартує видача карток харків'янина.

Сьогодні "пластик" отримують співробітники комунальних підприємств "Харківські теплові мережі" і "Харківський метрополітен". У третій тиждень вересня X-card видаватимуть у КП "Харківводоканал" і "Центр поводження з тваринами". Комунальна картка зеленого кольору, практично такого, як е-тікет, із зображенням Дзеркального струменя.

За словами керівника проєкту Павла Столбового, картки видаватимуть невеликими партіями щотижня. Відразу після комунальників їх почнуть отримувати учні харківських шкіл.

"Як ми і обіцяли, школярам почнуть видавати у вересні. Пільговики також почнуть отримувати у цьому місяці", — повідомив Столбовий KHARKIV Today.

Кожен харків'янин, який оформив заявку на отримання X-card, отримає "пластик" у конверті і інструкцію з експлуатації. Водночас триває оформлення заявок на отримання X-card. Це можна зробити двома способами: в електронному вигляді і отримавши паперову анкету в одному з Центрів надання адміністративних послуг.

Всі картки будуть іменними. За допомогою X-card можна буде оплатити проїзд у громадському транспорті. Також в Офісі реформ кажуть, що картка дасть власникам багато переваг: знижки в аптеках, супермаркетах, заправках. Пізніше картка стане пропуском учнів до школи.

За останньою інформацією, вже близько 300 000 харків'ян заповнили анкету на отримання картки.

Заповнити анкету можна онлайн на Порталі електронних сервісів або через мобільний додаток "Мій Харків". При цьому потрібно або мати електронний підпис, або увійти через BankID.

Паперова анкета з ЦНАП — бланк з чотирьох сторінок формату А4, він відрізняється від тих, які давали батькам школярів. На титульній сторінці потрібно вписати прізвище, ім'я та по батькові. Всі інші дані вносяться на внутрішніх сторінках розвороту: ПІБ, дата і місце народження, адреса реєстрації, соціальний статус (працюю, безробітний, пенсіонер і т. д). Всього — 14 питань, для пільговиків ще додатковий блок з 5 питань. На останній сторінці — згода на обробку персональних даних.

Кому дадуть картку?

Картку харків'янина отримають ті, хто зареєстрований на території Харкова. Виняток зроблять лише для школярів і співробітників комунальних підприємств. Наприклад, співробітник "ХТМ" або "Харківводоканалу" може бути зареєстрований у Люботині або Дергачах, але він цю картку отримає. А ось студент харківського університету з тих же Люботина або Дергачів  — ні, потрібна харківська реєстрація, хоча б тимчасова у гуртожитку. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.