Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Із п'яти населених пунктів у Харківській області примусово вивезуть родини з дітьми

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Евакуацію планують оголосити у Борівській громаді.

На Борівському напрямку збільшилася кількість російських обстрілів, а за 30 кілометрів ворог формує нове ударне угруповання.

У Борівській громаді Ізюмщини мешкають 580 дітей. У селах, що знаходяться найближче до лінії бойового зіткнення, залишаються 33 дитини. Це села на схід від Борової: Загризове, Богуславка, Шийківка, Маліївка та Нова Кругляківка. Буквально за 10-15 кілометрів від них тривають бої. Тому ці населені пункти зараз опинилися у "помаранчевій зоні" і питання про примусову евакуацію з них планують розглянути на найближчому засіданні Ради оборони Харківщини.

"Скоріше за все на найближчій Раді оборони за поданням районної військової адміністрації будемо приймати рішення щодо примусової евакуації з п'яти населених пунктів 33-х дітей, це фактично ті сім'ї, які залишилися там проживати. Це все входить до складу Борівської громади. Ці населені пункти будуть входити до "помаранчевої зони" небезпеки, і далі будемо розглядати питання щодо евакуації цивільного населення. Це ті населені пункти, які найбільше страждають від обстрілів, окрім самої Борової, яка так само знаходиться під обстрілами. Однак все одно потенційно це небезпечний напрямок, тому ми вимушені приймати такі рішення", — сказав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Із селища Борова евакуювалися понад 300 родин із дітьми. Також раніше були евакуйовані десятеро дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. Дітей відвезли на Волинь, у Харків, до Ізюма та на Закарпаття.

На Борівському напрямку ворог продовжує формувати ударне угруповання, цей напрямок вважає перспективним.

Як писав KHARKIV Today, окупанти сформували ударний "кулак" навпроти Борової. На території тимчасово окупованого Сватівського району Луганщини ворог накопичив 10 000 військових і 450 одиниць техніки.

Військово-політичний аналітик, колишній військовослужбовець Євген Дикий вважає, що росіяни після провалу травневого Харківського наступу розпочнуть ще один, аби спробувати вийти у тил ЗСУ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.